Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:łańcuszkowy | lińcuszkòwi, czédkòwi, rzecążkòwi (sł. Eugenisz Gołąbek)
niedziela, 12 październik 2014 09:13

Wspólnie na rzecz Pomorza w nowym roku akademickim

Autor:  Adrian Watkowski
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego wznowił swoją  działalność Klub Studencki „Pomorania”, działający przy Zrzeszeniu Kaszubsko – Pomorskim. Od ponad pięćdziesięciu lat jego członkowie działają na rzecz upowszechniania kaszubsko – pomorskiej tradycji i kultury. W wolnych chwilach spędzają wspólnie czas na spotkaniach i dobrej zabawie.  

Dnia 8 października miało miejsce walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze  „Pomoranii”. Podsumowano w nim działalność Klubu w poprzednim roku akademickim. Przeprowadzono także dyskusję nad strategią promocyjną „Pomoranii” i organizacją poszczególnych klubowych imprez w nowym roku akademickim. Doszło również do wyboru prezesa i członków zarządu. Stanowisko prezesa ponownie objęła Magdalena Bigus. Natomiast do zarządu weszli: Mateusz Łącki (wiceprezes), Katarzyna Bigus (skarbnik), Przemysław Kilian (sekretarz), Adrian Rudnik i Anna Selke (gospodarze checzy).

- Mam nadzieję, że zarząd będzie współpracował sumiennie i lojalnie. Wszyscy członkowie Pomoranii będą razem działać na rzecz realizacji statutowych celów Klubu – podsumowała po wyborze prezes Magdalena Bigus.

Pomorania zaprasza wszystkich chętnych do działalności w Klubie. Spotkania odbywają się co środę o godz. 18.00. na ul. Straganiarskiej 20/22 w Gdańsku.

Czytany 2523 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 grudzień 2014 13:36

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Pensjonat Zacisze
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl