Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:gniewny | złi, rozgòrzlëwi (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 13 maj 2020 11:19

Rodnô Mòwa 2020 (nadsyłanie nagrań do 8 czerwca)

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Rodna Mowa Rodna Mowa

W związku z obowiązującymi ograniczeniami i brakiem możliwości przeprowadzenia w wyznaczonych terminach eliminacji do Finału Wojewódzkiego 49. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa" w Chmielnie, mając na uwadze znaczenie tego wydarzenia kulturalnego dla naszego Regionu i Kaszubów, w imieniu Współorganizatorów zapraszamy do udziału w Konkursie w zmienionej, nowej formule. W bieżącym roku Jurorzy wyłonią najlepszych recytatorów na podstawie przesłanych lubdostarczonych do Domu Kultury w Chmielnie nagrań video z recytacjami literatury kaszubskiej. Kryteria oceny, kategorie wiekowe, dopuszczalny czas prezentacji pozostają niezmienione. Przesunięciu uległy terminy zgłoszeń: do 1 czerwca należy przesłać Deklarację udziału wraz z oświadczeniami (do wypełnienia pod linkiem:https://forms.gle/niZUbqSKvGyu29Hc8), a najpóźniej do 8 czerwca br. dostarczyć nagranie.

Ogłoszenie wyników konkursu poprzedzone Mszą św z kaszubską liturgią słowa, odbędzie się jak w poprzednich latach na scenie chmieleńskiego Domu Kultury, a dodatkowo w tym roku będzie transmitowane on-line.

Regulamin dostępny jest na stronie organizatora, : https://chmielno.naszgok.pl/n,49-konkurs-recytatorski-literatury-kaszubskiej-rodno-mowa-1

oraz w załaczeniu poniżej do tego artykułu.

Jak mówi Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda : "Ze względu na pandemię koronawirusa konkurs posiada pewne ograniczenia ale daje nam nowe możliwości. Po raz pierwszy w historii udział w konkursie mogą wziąć Kaszubi z całego świata, bez konieczności przyjazdu do Chmielna! "

Czytany 897 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 maj 2020 14:05
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Galeria Pępowo
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl