Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:figurowy | figùrowi (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 22 czerwiec 2020 13:10

Wyniki - Laureaci 49. Konkursu Rodnej Mowy z podziałem na kategorie i fotorelacja

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Laureaci 49. Konkursu Rodnej Mowy Laureaci 49. Konkursu Rodnej Mowy GOKSiR Chmielno

Laureaci 49. Konkursu Rodnej Mowy z podziałem na kategorie.

KATEGORIA I

I miejsce

Ksenia Zaborowska -Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun Mariola Zaborowska

II miejsce

Alan Neubauer - Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, opiekun: Kornelia Neubauer

III miejsce

Milena Witos - Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” Miechucino, opiekun: Aneta Witos

Wyróżnienia

Zofia Klasa Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, opiekun: Gabriela Jankowska

Antoni Elgert - ZsiW w Dzierzążnie, opiekun: Elżbieta Rzepka

Nagroda Specjalna dla najmłodszej uczestniczki

Emilia Formella - SP im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach,

opiekun Ewelina Krasinkiewicz

Nagroda za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla

Klaudiusz Felskowski ZKiW Stężyca, opiekun: Ewa Felskowska

KATEGORIA II

I miejsce

Jarosław Bisewski Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł

II miejsce

Bartosz Bisewski Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł

III miejsce

Amelia Marcińska, SP Lisie Jamy, opiekun: Halina Winczewska

Amelia Steinka Szkoła Podstawowa w Reskowie, opiekun: Maria Komkowska

Wyróżnienia

Kornelia Wrońska, Szkoła Podstawowa Przodkowo, opiekun: Barbara Galińska

Agata Miotk, SZKOŁA PODSTAWOWA W MOJUSZU, opiekun: LUCYNA ŁAGODA,

Michalina Marcińska SP Chmielno, opiekun: Aneta Witos

Nagroda Wójta Gminy Chmielno za najlepszą recytację utworu o Chmielnie

Beata Puzdrowska, SP Goręczyno, opiekun: Elżbieta Bugajna

Nagroda Wójta Gminy Szemud za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla

Witosława Dziemińska Zespół Szkół w Skorzewie, opiekun: Iwona Makùrôt

KATEGORIA III

I miejsce

Nicole Piątek, Szkoła Podstawowa w Łubnie, opiekun: Olga Kuklińska

Anna Rymon Lipińska SP9 Rumia, opiekun: Edyta Jankowska-Giermek,

II miejsce

Milena Koska, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W DĘBNICY KASZUBSKIEJ, opiekun: Anna Wróbel

Filip Neubauer Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, opiekun: Kobiela Weronika

III miejsce

Adam Ducher, Szkoła Podstawowa w Somoninie, opiekun: Marta Szadłowska

Stanisława Bertling, Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, opiekun: Agnieszka Bertling-Jakusz,

Izabela Kossak – Główczewska, ZS im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Światek Brzezińska,

Kornelia Garstka Szkoła Podstawowa im. J. Wejhera w Górze, opiekun: Magdalena Płotka-Garstka

Wyróżnienia

Aniela Makurat, Szkoła Podstawowa nr. 4 w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makùrôt

Kinga Zaborowska, Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun: Mariola Zaborowska

Julia Skóra, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu, opiekun: Teresa Czerwińska

Julia Plichta, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie, opiekun: Helena Gorlikowska

Dominika Biesik, SP Głodowo, opiekun:

Adam Szmaglik, Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun: Mariola Zaborowska

Victor Kohnke Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł

Nagroda za najlepszą recytację utworu o Chmielnie

Zofia Walkusz Szkoła Podstawowa w Łebuni, opiekun: Joanna Walkusz

Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”

Milena Koska ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W DĘBNICY KASZUBSKIEJ, opiekun: Anna Wróbel

Nagroda Wójta Gminy Szemud za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla

Nicole Piątek Szkoła Podstawowa w Łubnie, opiekun: Olga Kuklińska

Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej

Roksana Czaja Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie, opiekun: Maria Komkowska

KATEGORIA IV

I miejsce

Paulina Penkowska Szkoła Podstawowa w Chmielnie, opiekun: Elżbieta Pryczkowska

Marta Melibruda SP w Miechucinieopiekun: Anna Laskowska,

II miejsce

Milena Świątek - Brzezińska Zespół Szkół im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Świątek Brzezińska

III miejsce

Natalia Melibruda SP w Miechucinieopiekun: Anna Laskowska,

Wyróżnienia

Julia Dziemińska Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Piotra Dunina w Mostach, opiekun: Lucyna Sorn

Julia Dzięgielewska S.P. im Mikołaja Kopernika Bolszewo, opiekun Hanna Dettlaff

Nadia Joachimiak – Szpinda Szkoła Podstawowa im. Antoniego Abrahama w Połczynie. opiekun: Zenon Bradtke,

Alicja Dettlaff Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Jastrzębiej Górze, opiekun: Elżbieta Ścibior

Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”

Paulina Penkowska Szkoła Podstawowa w Chmielnie, opiekun: Elżbieta Pryczkowska

Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej

Milena Świątek- Brzezińska Zespół Szkół im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Świątek Brzezińska

KATEGORIA V

I miejsce

Zuzanna Gliszczyńska I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie, opiekun: Anna Gliszczyńska,

II miejsce

Wiktoria Stolc I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makurat

III miejsce

Marta Kujach I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makurat,

Wyróżnienia

Julia Patok Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku, opiekun: Katarzyna Bartoszewicz-Stromska

Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej

Wiktoria Stolc

KATEGORIA VI

I miejsce

Iwona Makurat

II miejsce

Elżbieta Pryczkowska

III miejsce

-

Wyróżnienia

Eugeniusz Pryczkowski, Paweł Wittbrodt, Ewelina Krasinkiewicz

Nagroda dla pierwszej recytatorki z zagranicy:

Celina Sikorska Auckland /Nowa Zelandia, opiekun : Jadwiga Sikorska

Nagroda za najlepszą recytację utworu o Chmielnie

Eugeniusz Pryczkowski

Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”

Paweł Wittbrotd

 

Pełna lista również w formie edytowalnej w załączeniu poniżej. Link:

http://szwajcaria-kaszubska.pl/item/download/274_9fdab38983b4ffc8a88a710901844849

Czytany 172 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 28 czerwiec 2020 20:32
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Media

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Ostatnio dodane

Polecamy

Pod Lipą Anna i Jerzy Król
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 410 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl