Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:komandytowy | kòmanditowi (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 04 listopad 2019 14:11

Gospodarstwo Agroturystyczne Stadnina Koni ,,Kolano"

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gospodarstwo Agroturystyczne Stadnina Koni ,,Kolano" Gospodarstwo Agroturystyczne Stadnina Koni ,,Kolano" fot. Aleksander Kostuch

Nasza stadnina znajduje się w jednej z najpiękniej położonych miejscowości na Kaszubach, mianowicie we WIEŻYCY-KOLANO.

Wioska ta leży u podnóża góry Wieżyca (zwanej też Olimpem Kaszubskim) mierzącej 328,6 m n.p.m., która jest najwyższym wzniesieniem na Niżu Europejskim. Miejscowość ta położona jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w ciągu Drogi Kaszubskiej i na szlaku wodnym „Kółko Raduńskie”.

Z naszego gospodarstwa zobaczyć można cudowny i bajeczny widok na jezioro Ostrzyckie, Szczyt Wieżyca z wieżą widokową oraz pasmo Wzgórz Szymbarskich. Od wyciągów narciarskich dzieli nas zaledwie 500 metrów, od jeziora i kąpieliska 100 metrów. W naszych 4 stajniach mieszka ponad 50 koni różnych ras, które wykorzystywane są zarówno do jazdy konnej pod siodłem, w sporcie i kawalerii oraz do przejażdżek kuligami, wozami drabiniastymi i bryczkami.

JAZDA KONNA

Nauka jazdy konnej prowadzona jest przez wykwalifikowanych instruktorów szkolenia podstawowego PZJ. Każde zajęcia dostosowane są do indywidualnych umiejętności, wymagań i potrzeb jeźdźca. Naszą stadninę zamiekszuje pięćdziesiąt koni różnych ras, przystosowanych do jazdy konnej na każdym stopniu zaawansowania. Zaczynając od kucyków dla małych dzieci,poprzez średnie fiordy, konie rekreacyjne, sportowe oraz wierzchowce Kawalerii. Posiadamy piaskową i trawiastą ujeżdżalnię z przeszkodami oraz zadaszony lonżownik. Jednak największym urozmaiceniem jazdy konnej są wyjazdy w teren. Zapierające dech w piersiach widoki, kilometrami ciągną się przez jeziora, pagórki, łąki i lasy. Posiadamy w pełni wyposażoną siodlarnię – każdy, kto nie posiada własnego ubioru do jazdy konnej (toczek, chapsy, rękawiczki) może go bezpłatnie wypożyczyć na czas jazdy.

Prowadzimy również hotel dla koni.

BRYCZKI I WOZY DRABINIASTE

Oferujemy przejazdy wozami drabiniastymi. Posiadamy zadaszone wozy – każdy ciągnięty jest przez 2 konie. Jest to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, znajomymi oraz na integracyjne wycieczki. Mniejszym grupom proponujemy przejazdy bryczkami.
Bryczki i wozy drabiniaste dają możliwość zwiedzania atrakcji turystycznych i krajobrazowych znajdujących się w okolicy, między innymi Wieży Widokowej na szczycie Wieżyca, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku z domem do góry nogami, parku linowego w Ostrzycach czy też ogrodu botanicznego w Gołubiu. Przy okazji podziwiać można niesamowite i bajeczne widoki, jak również poznawać życie na kaszubskich wioskach. Na państwa życzenie organizujemy także wycieczki do lasu lub nad jezioro z przerwą na ognisko.

KAROCA ŚLUBNA

Jesteśmy w posiadaniu pięknej, stylowej karocy ślubnej, którą wynajmujemy na wszelkie uroczystości. To nowa bryczka z naturalnego drewna z hamulcami na cztery koła oraz podwójnie zamykanym dachem na wypadek niesprzyjającej pogody. Powożący wraz z asystentem ubrani są w kaszubski strój regionalny lub tradycyjnie we frak i cylinder.
Oferujemy atrakcyjne ceny ustalane i negocjowane indywidualnie z klientem. Jesteśmy w stanie dojechać wszędzie – posiadamy własny transport do przewozu koni oraz karocy.

Czytany 847 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 kwiecień 2020 12:30

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Ośrodek Szuwarek
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl