Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:lament | lament, żôlińc (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 04 listopad 2019 14:03

Gospodarstwo Agroturystyczne "Klub Jeździecki Kawaleria - Hubal" Wierzchowo

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

O klubie

Gospodarstwo agroturystyczne “Klub Jeździecki Kawaleria – Hubal” powstało w 1995 roku. Jego siedziba znajduje się w miejscowości Wierzchowo – Dworzec przy ulicy Szkolnej 2a, gmina i powiat Człuchów w województwie pomorskim. Myślą przewodnią klubu jest propagowanie jeździectwa połączonego z historią i kontynuacją tradycji kawaleryjskich. Klub nawiązuje przede wszystkim do Hubala, który wraz ze swoim oddziałem Hubalczyków walczył o wolna Polskę w II Wojnie Światowej.

Jeźdźcy oprócz jazdy w stylu klasycznym uczą się jazdy w stylu kawaleryjskim na oryginalnych wojskowych siodłach (kulbakach). Klubowicze mają możliwość uczestnictwa w widowiskach batalistycznych, rajdach konnych śladami Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala i jego oddziału oraz w obozach jeździeckich.

Klub posiada sprzęt kawaleryjski: siodła ułańskie, mundury i szable.

W wyjazdach nawiązujących do historii uczestnicy ubrani są w mundury ułańskie jak na prawdziwych ułanów przystało. Klubowe konie są wszechstronnie przygotowywane zarówno do nauki jazdy konnej dla początkujących jeźdźców, kontynuacji dla zaawansowanych jeźdźców oraz do udziału w szarżach i pokazach kawalerii.
Klubowicze biorą udział w różnych zawodach jeździeckich m. in. w Biegach Ułańskich, w Hubertusach, w zawodach w skokach przez przeszkody itp..

Naukę jazdy konnej prowadzi wykwalifikowany instruktor jeździectwa Wojciech Milak.Oprócz profesjonalnego nauczania jazdy konnej organizujemy obozy jeździeckie, rajdy, zawody, a także prowadzimy hotel dla koni.

Dla zaawansowanych oferujemy treningi skokowe i odznaki jeździeckie, a dla nowych właścicieli koni zajeżdżanie i przyuczanie młodych koni do pracy pod siodłem.

Czytany 446 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Pokoje "Dorota"
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl