Społeczność

Kaszuby - (kasz. Kaszëbë lub Kaszëbskô) to kraina historyczna w Polsce, będąca częścią Pomorza, którą zamieszkują Kaszubi, Tutaj prezentujemy historie ludzi związanych z regionem Kaszub.

sobota, 12 marzec 2016 10:14

Chmieleńskie konkursy literackie

Autor:  M. Kostuch
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Słowotok 2016 Słowotok 2016

Chmielno - Turystyczna Perełka Kaszub pełni również rolę ważnej miejscowości na "Kaszubskim Szlaku Wydarzeń Kulturalnych".

11 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się uroczyste podsumowanie I Konkursu " O złote Pióro Wójta Gminy Chmielno" oraz III Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowotok".

Organizatorem i pomysłodawcą konkursów jest organizacja Chmielno NON STOP i Piotr Chistowski, przy współpracy GOKSiR w Chmielnie. Patronat nad konkursami objęli Starosta Kartuski i Wójt Gminy Chmielno.

W konkursach wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studenci oraz osoby zainteresowane literaturą i poezją. Wszyscy uczestnicy konkursów wykazali się kreatywnością i talentem literackim.

Gala podsumowania konkursów przebiegała bardzo uroczyście. Oprawę muzyczną zapewniła solistka, Arleta Barczyk wraz z zespołem oraz Zespół Chmielanie, zachwycający śpiewem i tańcem. Grupa Kożyczkowianki zapewniła uczestnikom i gościom poczęstunek. Zainteresowanie zebranych gości wzbudzał projekt architektoniczny i makiety zagospodarowania Chmieleńskiego Spójnika, wystawione w sali widowiskowej GOKSiR.

Uroczystość stała się okazją do spotkań młodych literatów ze swymi mistrzami z czasów szkolnych i wspomnień. 

 

 

Czytany 2047 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 marzec 2016 13:15

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl