Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:drugi | drëdżi (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 14 marzec 2014 00:00

Gazyfikacja Chmielna

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

                Kolejny miesiąc kontynuowane są prace polegające na układaniu nitki sieci gazowej w Chmielnie. Prace weszły w etap rozprowadzenia sieci w ulicach miejscowości. W celu eliminacji uszkodzeń nawierzchni dróg wykonawca robót używa urządzeń do sterowanych przewiertów podziemnych. Tym sposobem większość sieci układana jest bez konieczności wykonywania tradycyjnych wykopów. Ewentualne drobne uszkodzenia dróg zostaną przez wykonawcę robót, naprawione i przywrócone do stanu poprzedniego. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu gazyfikacji to maj 2014r.

                Bardzo cieszy mnie fakt realizacji gazyfikacji Garcza, Chmielna i Zawór. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mieli możliwość podłączenia się do alternatywnego, ekologicznego źródła energetycznego. Najbardziej zadowoleni są pewnie ci mieszkańcy, którzy obecnie ogrzewają swoje domy drogim olejem opałowym lub energią elektryczną. Widząc postępujące prace sporo osób zastanawia się nad zmianą tradycyjnego ogrzewania węglowego na gazowe. Dla osób które planują zmianę ogrzewania z węglowego na gazowe, Gmina Chmielno wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przygotowała wsparcie finansowe. Przy zmianie systemu ogrzewania na ekologiczne, możliwe będzie dofinansowanie inwestycji w formie dotacji lub pożyczki. Wsparcie obejmować może wymianę pieca oraz instalacji CO. Zachęcam i zapraszam mieszkańców tych trzech miejscowości do skorzystania z dofinansowania.

                                                                                                                             Zbigniew Roszkowski

                                                                                                                             Wójt Gminy Chmielno

Czytany 4512 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 marzec 2014 15:17
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Dąb Wybickiego
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl