Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kapeć | kapioszka, jizbówka (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 17 czerwiec 2020 09:56

Baseny Nimfa w Bytowie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Baseny Nimfa w Bytowie

Basen sportowy

Na naszym obiekcie znajduje się basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m, powierzchnia 312,75 m 2. Temperatura wody utrzymywana jest w granicach 27,5 °C. Obiekt wyposażony jest w 6 torów pływackich. Wymiary basenu oraz jego głębokość dają poczucie bezpieczeństwa i otwierają rozległe możliwości jego wykorzystania. Jest to idealne miejsce do doskonalenia pływania czy treningów. Stwarza możliwość przeprowadzenia zajęć specjalnych m.in. szkółki pływackie, aerobik wodny, rehabilitacja czy ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Jest to również doskonałe miejsce do organizowania zawodów sportowych.

Basen rekreacyjny

Nie ważne ile masz lat, basen z wodnymi atrakcjami to prawdziwa zabawa!
Bez opuszczania miasta możesz zabrać swoją rodzinę lub przyjaciół na aktywny wypoczynek.
Którą zjeżdżalnie wybierzesz? Żółtą czy turkusową? A może powalczysz z rzecznym prądem w naszej „rwącej rzece”? Możesz także cieszyć się kaskadami, zanurzyć w jednym z trzech relaksujących jacuzzi albo popracować nad wakacyjną opalenizną w solarium!
Miło będzie również coś przekąsić w basenowym barze i wygrzać się pod sztucznym słoneczkiem popijając kawę przy stoliku.
W części rekreacyjnej kompleksu „NIMFA” czeka wiele atrakcji:

    basen do nauki pływania o głębokości od 0,90 m do 1,20 m
    brodzik dla dzieci do lat 7 wyposażony w małą zjeżdżalnię, fontannę i armatkę wodną,
    stanowisko do masażu wodnego,
    2 zjeżdżalnie zewnętrzne o długościach: 71 m, 63 m, oraz zjeżdżalnia rodzinna,
    rwąca rzeka,
    gejzery, leżanki, kaskady, armatki wodne,
    wanny kąpieli bąbelkowej.

Powierzchnia basenu rekreacyjnego wynosi 227,30 m2
Temperatura basenu rekreacyjnego wynosi 30 °C.
Ilość miejsc na trybunach: 124 miejsca siedzące oraz 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Brodzik dla dzieci

Szalona zabawa dla najmłodszych! Dzieci mają do swojej dyspozycji brodzik, w którym znajdują się specjalnie dla nich przygotowane kolorowe atrakcje. Dzieci bawią się bezpiecznie w odpowiednio płytkiej wodzie, której poziom nie przekracza 0,30 m.
Niebywałą atrakcją dla wszystkich małych dzieci jest tryskający delfinek oraz tryskający jeżyk.
Temperatura wody w brodziku wynosi 33 °C.

Sauny

Ważne informacje na temat korzystania z zespołu saun:
1. Kąpiel higieniczna – dokładnie umyj a następnie wytrzyj ciało (sucha skóra poci się mocniej).
2. Osoby z tzw. ,,zimnymi stopami” przed wejściem do sauny powinny najpierw je rozgrzać.

PIERWSZE NAGRZEWANIE 15minut
- pamiętaj o ręczniku ułóż go pod całą powierzchnią ciała. Przyjmij wygodną dla siebie pozycję. Zacznij od dolnej ławki. Po kilku minutach możemy zacząć polewać kamienie na piecu.
Proces oczyszczania ciała trwa około 8-15 minut, lecz czas pobytu zależy od kondycji organizmu, i to Ty musisz wiedzieć, czy powinieneś zrobić przerwę.

SCHŁADZANIE
Po wyjściu z sauny należy ochłodzić ciało, polewając ciało zimna wodą. Pamiętajmy, że zawsze zaczynamy schładzać ciało od stóp, posuwając się w kierunku głowy.

DRUGIE NAGRZEWANIE
Pamiętaj o dokładnym osuszeniu ciała przed kolejnym wejściem do sauny. Powtarzamy czynność jak przy pierwszym nagrzewaniu, lecz siadamy lub kładziemy się na wyższych ławkach, i znowu powtarzamy czynność schładzania jak przy pierwszym schładzaniu.

TRZECIE NAGRZEWANIE I SCHŁADZANIE
Zależnie od samopoczucia możemy proces nagrzewania i schładzania powtórzyć po raz trzeci.

ODPOCZYNEK – esencja odnowy

Nieodłącznym elementem zażywania kąpieli w saunie jest odpoczynek. Powinien on trwać od 15 do 30 minut. Należy uzupełnić poziom płynów w organizmie wodą mineralną, sokami lub herbatami ziołowymi. Nie ubierajmy się od razu gdyż jeszcze przez kilka minut możemy się pocić.
Jeśli w trakcie kąpieli w saunie pojawi się uczucie ucisku w klatce piersiowej, przyśpieszone bicie serca, zawroty głowy, osłabienie lub inne niepokojące objawy należy niezwłocznie opuścić saunę.

Sauna sucha fińska

Sauna ta charakteryzuje się przede wszystkim jako jeden z elementów który pomaga spalić tkankę tłuszczową. To odmiana sauny, gdzie temperatura jest tak wysoka, że należy robić kilkuminutowe przerwy podczas sesji korzystania z saun.Zaleca się do uzyskania najlepszych efektów,trzy wejścia po piętnaście minut. Maksymalna temperatura to 110°C (sauna ustawiona jest na 90°C). Zaleca się,by nie użytkować sauny codziennie lecz dwa do trzech razy w tygodniu. Sauna sucha jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało, sprzyja również leczeniu różnych dolegliwości np. złagodzenie bólów mięśni. Na skutek zmiany temperatury (ogrzewanie i schładzanie ciała), dochodzi do wzrostu przemiany materii, zwiększonego wydzielania potu, oczyszczenia organizmu poprzez usunięcie produktów przemiany materii oraz toksyn, a także podniesienia tętna i przyśpieszenia oddechu. Ciepło wytworzone w ciele doskonale uspokaja układ nerwowy, a także usuwa zmęczenie.

Łaźnia rzymska parowa

Łaźnia parowa (rzymska) – to sauna w której panuje wilgotność rzędu 100% przy temperaturze od 40°C do 50°C. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec, poza zwykłą funkcją pieca fińskiego, posiada parownik, który można wykorzystać do stosowania kąpieli ziołowych czy aromatycznych. Ten rodzaj dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych.

Kabina Infra Red

Kabina Infra Red przeznaczona jest dla osób z chorobami stawów, jak również na bolące mięśnie. Maksymalna temperatura nagrzania wynosi 60 C. Brak ograniczeń co do czasu przebywania, lecz zaleca się maksymalne przebywanie przez okres 30 minut.

Jaccuzi solankowe

Kąpiele z oryginalnej solanki są idealną formą regeneracji organizmu po całodziennym zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Solanka ma wszechstronne zastosowanie zarówno w hydroterapii, kosmetologii, jak w medycynie naturalnej. Kąpiele w solance wspomagają leczenie chorób dróg oddechowych i laryngologicznych, niedoczynności tarczycy, schorzeń dermatologicznych, nerwic, stanów przemęczenia, stresu, likwiduje intensywny zapach potu, a ponadto:

- poprawia metabolizm, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejsza objawy cellulitu
- wzmacnia mechanizmy obronne organizmu,
- zapobiega częstym chorobom dróg oddechowych, grypie, katarowi siennemu,
Głównym przeciwwskazaniem do stosowania solanki jest nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe oraz uczulenie na któryś ze składników solanki szczególnie jodu lub bromu.

Natrysk wrażeń

Jedną z wielu atrakcji naszego kompleksu jest natrysk wrażeń czyli połączenie strumieni wody przemiennie ciepłej i zimnej z efektami świetlnymi. Warto schłodzić ciało pod strumieniami deszczu arktycznego, ogrzać deszczem tropikalnym, lub lekką jak mgła bryzą. Urządzenie pozwala na regulacje jednej atrakcji w czasie od 30 do 120 sekund. Natrysk wrażeń ma zróżnicowaną temperaturę wody od 20 do 40°C, co działa jak terapia biczem szkockim. Płaska deszczownica dzięki specjalnej konstrukcji pozwala uzyskać różny rodzaj strumieni. Dodatkowo wrażenia te potęgowane są poprzez dysze boczne masujące całe ciało, a wypływające z nich strumienie wody ujędrniają skórę, pobudzają krążenie i odprężają. Punkty świetlne w ciepłej tonacji kolorystycznej pogłębiają spokój i relaks. Kolorowe światło wypełnia całą przestrzeń wokół natrysku dając przepiękny efekt, a ich harmonia ma uspokajający wpływ na układ nerwowy.

Siłownia, w której nie może Ciebie zabraknąć!

Na powierzchni 160 m2 znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba! Siłownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt najwyższej klasy. Dzięki tym urządzeniom na pewno poprawią Państwo swoją kondycję i wysmuklą sylwetkę. Zarówno amatorzy jak i pasjonaci sportu znajdą coś dla siebie. Warto wspomnieć o stanowiskach przeznaczonych do rozwoju wszystkich partii mięśniowych oraz o możliwości dostosowania odpowiedniego poziomu obciążeń do indywidualnych potrzeb.
Ćwiczenia w naszej siłowni pozwolą spalić mnóstwo zbędnych kalorii, a dzięki szalejącym endorfinom poprawią nastrój i samopoczucie.
Bądź fit i ciesz się zdrowiem całe życie!

Czytany 493 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 332 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl