Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:gad | gôd, gadzëna (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 17 czerwiec 2020 09:51

Aqua Centrum w Kościerzynie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aqua Centrum w Kościerzynie

Basen sportowy
 

Basen sportowy ma wymiary 25 m długości i 16 m szerokości. Podzielony jest na 6 torów o głębokości od 1,50 m do 1,80m. Jest to basen typu olimpijskiego. Przy każdym z torów znajduje się słupek do skoków.

Odpowiednie rozmiary oraz system pomiaru czasu pozwala na organizację zawodów sportowych o randze lokalnej, krajowej, europejskiej, a nawet światowej.

Na basenie można organizować:

    aqua aerobic,
    naukę pływania dla dzieci i dorosłych,
    naukę pływania synchronicznego,
    gry i zabawy w wodzie.

Ponadto wzdłuż niecki basenu rozciągają się trybuny dla publiczności, które pomieszczą 300 osób.

 
Warto wiedzieć, że:

    Pływalnia jest czynna codziennie w godzinach od 8:00 do 22:00.
    W obrębie torów pływackich obowiązuje ruch prawostronny wzdłuż torów.
    Maksymalna liczba osób na jednym torze pływackim nie może przekraczać 10 osób.


Basen rekreacyjny


Basen rekreacyjny ma powierzchnię 157,6 m2, a jego głębokość wynosi od 0,8 m do 1,35 m. Jest to idealne miejsce do rekreacji i zabaw dla całej rodziny.

Basen jest wyposażony w zespół hydromasaży w tym: bicze i parasole wodne, masaże podwodne i jacuzzi. Wielką atrakcję stanowią znajdujące się w tej części AQUA Centrum – dwie zjeżdżalnie (duża - o długości 60 m i mała - dwutorowa).

Basen do nurkowania

Basen do nurkowania to specjalistyczny zbiornik wodny o głębokości ponad 4 metrów. Basen ten jest doskonałym miejscem do nauki i doskonalenia umiejętności nurkowych.

Dzięki dużej głębokości basenu możliwe jest ćwiczenie wszystkich podstawowych umiejętności nurkowych, jak również trenowanie bardziej zaawansowanych technik podwodnych eksploracji. Jest to idealny obiekt do nauki i ćwiczeń pływalności zerowej czy specjalnych technik pływania np. "frog kick", "back kick" itp.

O Państwa bezpieczeństwo dba profesjonalna kadra ratowników.


Sauny
 

Sauna i jej dobroczynne działanie znane było już w starożytności. Współczesne badania udowodniły, że pobyt w saunie działa odprężająco na organizm człowieka, a intensywne pocenie się skutecznie oczyszcza i odtruwa organizm z toksyn.

Dzięki dużym zmianom temperatury podnosi się również sprawność układu immunologicznego, czyli stajemy się odporniejsi na różnego rodzaju infekcje. Ponadto regularne wizyty w saunie sprzyjają pozbyciu się zbędnych kilogramów. By maksymalnie wzmocnić zdrowotne działanie sauny należy pamiętać o schładzaniu organizmu poprzez polewanie się zimną wodą lub spacer na zimnym powietrzu.

AQUA Centrum posiada 2 sauny suche i 2 sauny parowe - koedukacyjne.

Sauna sucha, nazywana również fińską, charakteryzuję się niską wilgotnością powietrza, która waha się od 5 do 10% i temperaturą około 85 - 120 °C. Polecana jest ona szczególnie osobom chcącym pozbyć się nadmiaru kalorii, ponieważ seans trwający 20 minut pochłania 300-400 kcal. Z kolei w saunie parowej wilgotność powietrza oscyluje w okolicach 100 %, a temperatura osiąga poziom 40-50 °C. Ten rodzaj sauny świetnie nawilża ciało i relaksuje.

W strefie saun AQUA Centrum znajduje się strefa schładzania, gdzie możecie Państwo odpocząć po kąpieli w saunie i spędzić czas w miłej atmosferze. Znajdziecie tu Państwo również pokój relaksacyjny i jacuzzi.

Odnowa biologiczna - Informacje


Nasza Odnowa Biologiczna ma wiele do zaoferowania. Posiadamy 7 gabinetów, które są w pełni profesjonalnie przygotowane do wykonywania rozmaitych zabiegów na ciało.

3 gabinety należą do hydroterapii. Oferujemy hydromasaż oraz kąpiele które nie tylko leczą ciało lecz też dusze.

Jeden gabinet wyposażyliśmy w dwa urządzenia służące do rollmasażu, który ma funkcję koloroterapii oraz podczerwieni - która wzmacnia efekty pracy urządzenia.

Dwa kolejne pomieszczenia są zarezerwowane do wykonywania masażu klasycznego oraz specjalistycznego. Każdy z nich jest wyposażony w rozmaite pomoce do masażu.

Istnieje możliwość ułożenia indywidualnych pakietów, które maja na celu pomóc Państwu osiągnąć wymarzony cel np. w pokonaniu uciążliwego cellulitu, ujędrnić ciało, pozbyć się nadmiernych kilogramów. Z biegiem czasu Nasza oferta będzie się rozwijać. Bardzo serdecznie zapraszamy na błogi relaks.

Strefa fitness i siłownia - Informacje

Nie ma wątpliwości, że systematyczne ćwiczenia wpływają stymulująco na prawidłowy wzrost i rozwój w okresie dzieciństwa i młodości oraz zapewniają utrzymanie zdrowia i kondycji w wieku dorosłym. Ponadto aktywność fizyczna spowalnia również proces starzenia. Dlatego też zapraszamy Państwa do korzystania z usług naszego centrum rekreacji.

AQUA Centrum posiada 2 sale do cwiczeń oraz doskonały sprzęt, umożliwiający kompleksowy trening całego ciała.

Pierwsza sala jest przeznaczona do ćwiczeń aerobowych i zwana jest sala cardio. Sala wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt do pracy cardio. Znajdziecie tu Państwo, m.in.: bieżnie, rowerki i crosstrainery.

Druga sala zwana siłownią przeznaczona jest dla osób, którym zależy na kształtowaniu ciała poprzez ćwiczenia fizyczne. Tutaj będziecie mogli Państwo zadbać o swoje umięśnienie oraz  trenować  zarówno ciało, jak i charakter.

Miła, życzliwa atmosfera, a także sprzyjająca treningowi oprawa muzyczna sprawiają, iż w naszej siłowni każdy może osiągnąć wymarzone efekty. Przestrzenne, klimatyzowane i przyjazne wnętrze pomaga w odprężeniu się oraz zrelaksowaniu.

Sugerowany niezbędnik ćwiczącego w salach siłowni i fitness cardio:

    niekrępujący ruchy strój
    sportowe buty zawiązywane
    rękawiczki ochronne typu kolarki
    ręcznik
    woda lub napój energetyczny

Boisko do siatkówki

AQUA Centrum zaprasza do aktywnego spędzania czasu.

Boisko do siatkówki plażowej dostępne jest bezpłatnie.
30 zł kaucja zwrotna za wypożyczenie piłki
ZAPRASZAMY!!!
Boisko

    wymiary boiska to 16 X 8 m, czyli dwie połowy po 8 X 8 m.
    nie ma linii środkowej.
    linie wyznaczające boisko, to taśmy o szerokości 5 - 8 cm
    Wysokość siatki mierzona od środka pola gry[1](wysokość siatki na liniach nie może przekraczać oficjalnej wysokości o więcej niż 2cm):
        2,43m - mężczyźni
        2,24m - kobiety
    teren do gry musi być przygotowany na zniwelowanym piasku, o możliwie płaskiej i jednorodnej powierzchni, wolnej od kamieni, muszelek i innych przedmiotów mogących spowodować kontuzje zawodników
    piasek musi być drobnoziarnisty
    boisko nie może stwarzać dla zawodników niebezpieczeństwa kontuzji
    linie muszą być koloru kontrastującego z piaskiem (zalecany ciemnoniebieski)
    linie powinny być wykonane ze sznurków lub taśm o dużej trwałości
    siatka posiada długość 8,5 m, a umieszczone na niej taśmy po 5 - 8 cm. Na taśmach dolnej i górnej mogą być reklamy sponsorów.

Piłka do siatkówki plażowej

Piłka jest z innego materiału niż piłka do gry w hali. Ma mniejsze ciśnienie wewnątrz piłki, które wynosi 0,175 - 0,225 kg/cm2. Pozostałe parametry piłki są podobne. Zalecany jest kolor żółty lub inny jasny. Piłka do oficjalnych rozgrywek siatkówki plażowej: Mikasa VLS300[2].
Drużyna

    składa się z dwóch zawodników.
    nie ma trenera.
    przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy z linii końcowej boiska muszą podbiec do siatki i przywitać się z przeciwnikami.
    obaj zawodnicy mogą rozmawiać z sędziami, prosić o czas i przerwę na odpoczynek.
    obaj zawodnicy po zawodach podchodzą do sędziów i dziękują im za prowadzenie spotkania.

Zasady gry

    gra się: do dwóch wygranych setów do 21 pkt.,wygrana drużyna musi posiadać dwa punkty przewagi. Nie ma punktu końcowego. W razie stanu po 1 w setach, rozgrywana jest trzecia partia, którą toczy się na takich samych zasadach, tyle że do 15 pkt.
    piłka odbijana jest rękami, dłońmi lub całym ciałem
    celem gry jest przebicie piłki nad siatką na stronę przeciwną i zapobieżenie, aby nie upadła we własnym polu gry
    piłka jest wprowadzana do gry przez zawodnika zagrywającego, który zagrywa piłkę dłonią lub ręką posyłając ją na stronę przeciwną
    zawodnicy mają 5 sek. na wykonanie zagrywki.
    zespół ma prawo do trzech odbić, aby przebić piłkę na stronę przeciwną
    zawodnik nie ma prawa do dwóch odbić następujących bezpośrednio po sobie (z wyjątkiem bloku)
    wymiana toczy się do momentu upadku piłki na boisko, poza boiskiem lub gdy zespół nie przebije piłki na stronę przeciwną
    W secie po zdobyciu siedmiu kolejnych punktów następuje zmiana stron boiska. Drużyny zmieniają strony i bez przerwy przystępują do dalszej gry.
    zespoły mają po jednej przerwie na odpoczynek w secie.
    przerwa między setami trwa 60 sek., przerwa na odpoczynek 30 sek (zawodnicy mają po 15 sekund na wejście i zejście z boiska - całkowity czas przerwy nie może przekroczyć 60 sekund).
    dotknięcie piłki w bloku liczone jest jako pierwsze odbicie.
    zawodnicy nie mogą kiwać piłki.
    w przypadku przetrzymania piłki nad siatką przez dwóch zawodników przeciwnych drużyn - nie jest to błędem.
    dotknięcie siatki jest błędem podczas "akcji z piłką", przypadkowe dotknięcie siatki włosami nawet podczas "akcji z piłką" nie jest błędem.
    nie ma błędu ustawienia zawodników i błędu rotacji. Obaj zawodnicy mogą zajmować dowolne miejsce na boisku.

Czytany 461 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Agroturystyka Kaszuby
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

  • Kategoria: Borowo
  • Odsłon: 16

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 351 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl