Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:korweta | kòrweta (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 18 czerwiec 2020 11:14

Aqua Park w Sopocie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aqua Park w Sopocie

Baseny rekreacyjne
W jego centralnym punkcie znajdują się: parasol i bicze wodne oraz sztuczny prąd rzeczny, leżanki do hydromasażu i grota z wodospadem.

Basen parapływacki
Wykorzystywany jest m.in. do prowadzenia kursów nauki pływania, pływania rekreacyjnego, rozgrywania sportowych konkurencji oraz dla miłośników pływania sportowego.

Cechy
25 metrów długości
4 tory
140 cm głębokości

Basen dla najmłodszych
Temperatura wody wynosi od 30 do 32 stopni C.
Głębokość wody jest zróżnicowane 0-30 cm i 30-60 cm.

Znajdują się tu
armatki wodne
zwierzęta tryskające wodą
zjeżdżalnie dla maluchów
gejzery

Whirpool
Aquapark Sopot udostępnia dla swoich klientów 5 wanien z hydromasażem. W dwóch z nich można skorzystać z masaży perełkowych (masaż powietrzny – wydobywające się z dysz pęcherzyki powietrza łagodnie masują całe ciało). W trzech whirlpoolach masaż wykonywany jest za pomocą wody i powietrza, które po wtłoczeniu poprzez dysze pod dużym ciśnieniem masują poszczególne partie ciała.

Cechy
woda o temperaturze do 34°C
odprężające działanie na skórę i mięśnie
relaksujące kąpiele zmniejszające napięcie mięśniowe, oczyszczające organizm, zmniejszające cellulit
łagodzi skutki zapalenia stawów oraz stanów pourazowych
usuwa zmęczenie, regeneruje siły
uaktywnia procesy metaboliczne
Jednorazowy pobyt w whirlpoolu nie powinien przekraczać 15 minut!
5 wanien z hydromasażem
w 2 z nich można skorzystać z masaży perełkowych
w 3 whirlpoolach masaż wykonywany jest za pomocą wody i powietrza, które po wtłoczeniu poprzez dysze pod dużym ciśnieniem masują poszczególne partie ciała

Hydromasaże
Na hali basenowej znajdują się liczne miejsca, gdzie można skorzystać z dobroczynnych właściwości hydromasażu. Charakteryzują się one wypływem strumienia wody o różnym ciśnieniu i intensywności. Są to między innymi: parasole wodne, grota wodna, leżanki masujące oraz bicze wodne.

Cechy
Hydromasaże posiadają wiele zalet związanych ze zdrowiem. Woda wpływa na odprężenie i rozluźnienie mięśni, dzięki czemu oddech staje się głębszy, co z kolei powoduje lepsze dotlenienie organizmu. Zapobiega to infekcjom i groźnym chorobom płuc.
Hydromasaż w połączeniu z temperaturą wody stymuluje i wyrównuje ciśnienie krwi przez poszerzanie lub zwężanie naczyń krwionośnych (ciepła woda obniża, a zimna podwyższa ciśnienie). Wpływa też na dotlenienie układu krwionośnego, a zatem odpowiednie ukrwienie i dotlenienie całego organizmu. Gorąca kąpiel ułatwia wydalanie poprzez skórę substancji szkodliwych z organizmu, które następuje wskutek rozszerzenia naczyń włosowatych i otwarcia porów.

Całoroczny basen zewnętrzny
Szczególnie w okresie zimowym dostarcza wielu wrażeń.
Jest połączony z basenem rekreacyjnym nastrojowo oświetlonym kanałem przepływowym

Sezonowy basen dla najmłodszych
Zewnętrzny basen rekreacyjny, w którym głębokość maksymalna wynosi 130 cm. Do basenu można zjechać trzytorową ośmiometrową zjeżdżalnią. Dorośli mogą bezkarnie wypoczywać i opalać się na leżakach umiejscowionych wokół basenu, podczas gdy dzieciaczki świetnie bawią się w wodzie.  Z myślą o najmłodszych w basenie zainstalowano kolorową konstrukcję do interaktywnych zabaw, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Cechy
kolorowy wodny plac zabaw
trzytorowa 8 metrowa zjeżdżalnia
głębokość maksymalna 130 cm

Czytany 499 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 274 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl