Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:hrabina | grafinô, grôfina, grafka (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 14 maj 2013 22:54

Podsumowanie Rodnô Mòwa, 25-26.05.2013r

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Ògniszcze mùszi pòdskacac czë òb zëmã, czë òb lato,

ni mòże dopùscëc, żebë wëgasło…” (Jan Drzeżdżon)

„Rodnô Mòwa”

Zdjęcia z konkursu w GALERII

Finał Wojewódzki 42. Konkursu Recytatorskiego

Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”,

odbył się w dniach 25-26.05.2013r.

w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie

Gmina Chmielno ZKP

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Komisji Konkursowej Finału Wojewódzkiego 42. Konkursu

Recytatorskiego  Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” w Chmielnie

 

W sobotę 25 maja 2013r. odbyło się przesłuchanie  53 recytatorów kaszubskich  w  6 grupach  wiekowych  zakwalifikowanych do Finału Rodny Mòwe w Chmielnie.

Recytacje oceniała Komisja Konkursowa w składzie : ks. prof. dr hab. Jan Walkusz – Przewodniczący, członkowie: Tomasz Fopke, Zbigniew Jankowski, Eugeniusz  Pryczkowski, Ida Czaja

 

W kategorii przedszkolnej i klas „O” nagrodę I otrzymał Andrzej Galiński z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie, nagrodę II otrzymała Oliwia Depka Prądzyńska z Zespołu Szkół w Borowym Młynie, III miejsce zajęły: Agata Lessnau ze Szkoły Podstawowej w Swarzewie, Adrianna Stal z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowinie i Marta Melibruda ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie.

Pozostali wykonawcy w tej kategorii zostali uhonorowani wyróżnieniami: Aleksandra Schulz z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Amelia Łobodzińska ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Gdyni, Paweł Daszkowski z Przedszkola „Tęczowa Trójeczka” w Kościerzynie, Zofia Sikora ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu, Maciej Dembek ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku, Zuzanna Bruska z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach, Kacper Szynszecki ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie i Sandra Hinca ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie

 

W kategorii uczniów klas  I – III szkół podstawowych I nagrodę otrzymała Marta Witos ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie, II miejsce zajęła Aleksandra Bojanowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowinie, dwa równorzędne III miejsca zajęły: Anna Burcon ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie i Natalia Kiedrowska ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach.  Wyróżnieniami w  tej kategorii uhonorowano: Annę Cyperską ze  Szkoły Podstawowej w Sierakowicachoraz Dagmarę Seta z Zespołu Szkół  w Bożympolu Wielkim.

 

W kategorii uczniów klas IV – VI szkół podstawowych I nagrodę otrzymała Julia Pioch ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku, II miejsce zajęli: Judyta Romahn ze Szkoły Podstawowej w Tuszkowach oraz Adam Dradrach ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie, III miejsce otrzymał: Krzysztof Czaja ze Szkoły Podstawowej w Borzestowie. Wyróżnieniami w tej kategorii uhonorowano: Kamila Depka Prądzyńskiego z Zespołu Szkół w Borowym Młynie oraz Joannę Rusiecką ze Szkoły Podstawowej w Baninie

 

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych I nagrodę otrzymała  Wiktoria Kozikowska z Zespołu Szkół w Lipuszu, II nagrodę otrzymali Marcelina Brylowska z Gimnazjum w Chmielnie oraz Wojciech Zielke z Zespołu Szkół w Starzynie, III miejsce zajęli Sylwia Labuda z Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Przodkowie oraz Angelika Grubba z Gimnazjum w Szemudzie

 

W kategorii uczniów klas ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymała: Weronika Pryczkowska z X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, II miejsce otrzymał Adam Dorau z I Liceum Ogólnokształcącego  w Kościerzynie, III miejsce zajął Samuel Prieba z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcecego w Brusach . Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Marta Okrój z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach oraz Krzysztof Radtke z I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku.

 

W kategorii  recytatorów dorosłych Nagrodę Specjalną otrzymała P. Maria Lis z Rokit

 

Nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Chmielno, P. Zbigniewa Roszkowskiego  dla najstarszego uczestnika Konkursu otrzymuje P. Maria Lis z Rokit

 

Nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Gminy Chmielno, P. Mariana Kwidzińskiego dla najmłodszego uczestnika Konkursu otrzymuje Zuzanna Bruska z  z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach

 

Nagrodę ufundowaną przez Prezesa ZK-P Oddział w Chmielnie, P. Gabrielę Jóskowską za najlepszą recytację utworów „rodny mòwe” otrzymuje Wojciech Zielke z Zespołu Szkół w Starzynie

 

Nagrodę ufundowaną przez Wiceprezesa ZK-P Oddział w Chmielnie, P. Andrzeja Mirosławskiego za najlepszą recytację utworów religijnych otrzymuje Marta Witos ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie.

 

Nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielnie za najlepszą recytację utworów Jana Drzeżdżona  otrzymuje:Judyta Romahn ze Szkoły Podstawowej w Tuszkowach

 

Pobyt dwudniowy dla 4 osób ufundowany przez PP. Marię i Andrzeja Kostuch w Ośrodku „Wichrowe Wzgórze” w  Chmielnie otrzymuje Aleksandra Miloch ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach.

Nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy i Oddział ZK-P w Szemudzie dla najlepszego recytatora twórczości Alojzego Nagla otrzymuje Kamil Depka Prądzyński z Zespołu Szkół w Borowym Młynie

PROGRAM  42. Konkursu

„Rodnô  Mòwa”

 

25 maja  (sobota)

900 – 1000 – Przyjazd i rejestracja uczestników

1000 – 1015 – Uroczyste otwarcie połączone z wernisażem wystawy poplenerowej „Twarz Smętka”

1015 – 1300 – Przesłuchania w grupach wiekowych

1400 – 1600 – Przesłuchania c.d.

1600 – 1730– Spotkanie opiekunów z jurorami (dla uczestników przejażdżka wozem konnym)

1900 –  „Wieczornica z Janem Drzeżdżonem”: wspomnienie o pisarzu przedstawi Maria Jentys – Borelowska.

Ponadto odbędzie się promocja książki Jana Drzeżdżona „Baśnie”, spotkanie z żoną autora i członkami rodziny

oraz występ uczniów z ZS w Miechucinie.

 

26 maja  (niedziela)

1100 – Msza św. z kaszubską liturgią

1230 – Podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród, występ laureatów, część artystyczna i poczęstunek

 

Lista sponsorów

Finału Wojewódzkiego 42. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej

''Rodnô Mówa”

Chmielno, dn. 25 – 26.05.2013 r.

 

 

  1. Minister Administracji i Cyfryzacji
  2. Starosta Powiatu Kartuskiego  Janina Kwiecień
  3. Wójt Gminy Chmielno Zbigniew Roszkowski
  4. Przewodniczący Rady Gminy Chmielno Marian Kwidziński
  5. P. Urszula Drzeżdżon z Władysławowa
  6. Zarząd Główny ZK-P w Gdańsku
  7. Zarząd ZK-P Oddział w Chmielnie
  8. "Grupa ENERGA"
  9. Wójt Gminy i Zarząd ZK-P  w Szemudzie

10.  Państwo Jadwiga i Krzysztof Perycz Zawory

11.  Notariusz p. Grażyna Kłonowska  Sztolcman Kartuzy

12.  Bank Spółdzielczy Sierakowice Prezes Roman Dawidowski

13.  „Elwoz” Sp.  z o.o.  Oddz. Sierakowice Prezes Mirosław Myszk

14.  Hubert Lewna – Łączyńska Huta

15.   Ośrodek „Wichrowe Wzgórze” Państwo Maria i Andrzej Kostuch Chmielno

16.  Magdalena i Henryk Kostuch Gospodarstwo  Agroturystyczne „U CHŁOPA” Chmielno

17.  Zakład  Usług Geod. Projektowych "Nadir''  Sierakowice

18.  Karczma  „Krzewi Róg” Garcz  p. Adam Jóskowski

19.  Zakład Usług Wielobranżowych mgr inż. Jan Kostuch - Garcz

20.  Muzeum Ceramiki Neclów   Chmielno p. Karol  Elas Necel

21. Wiesław Reca Zakład Murarski Mądrzechowo

22. Biuro Usług Ogólnobudowlanych i Instalacyjnych Paweł Ćwiertnia Kartuzy

23. Wulkanizatorstwo Brunon Plicht - Kartuzy

24. Waldemar Adamczyk – Przedsiębiorstwo – Handlowo Usługowe

25.  Fundacja Wydawnictwo ZK-P  w Gdańsku

26. P. Bernard  Hinz – Zawory

 

 

Zrealizowano dzięki dotacji:

Ministra Administracji i Cyfryzacji

Starosty Powiatu Kartuskiego

Wójta Gminy Chmielno

Czytany 19933 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 kwiecień 2016 12:40
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl