Społeczność

Kaszuby - (kasz. Kaszëbë lub Kaszëbskô) to kraina historyczna w Polsce, będąca częścią Pomorza, którą zamieszkują Kaszubi, Tutaj prezentujemy historie ludzi związanych z regionem Kaszub.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:domykać | domykać (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 03 czerwiec 2020 13:54

Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nasza historia

    Budynek Szkoły Podstawowej w Grzybnie został wybudowany jeszcze w okresie zaboru pruskiego. Do czasu wybuchu II wojny światowej uczęszczały tu dzieci z Grzybna i okolicznych wsi. Placówka wznowiła swoją działalność 4 września 1945 r. jako czteroklasowa szkoła. Naukę rozpoczęło 73 dzieci roczników 1933 do 1938. Pracowało dwoje nauczycieli. W latach 1951 – 1964 szkoła realizowała program klas I –V. Nauka przebiegała w systemie klas łączonych. Od roku 1972 placówka stała się punktem filialnym Zbiorczej Szkoły Gminnej nr 1 w Kartuzach , wówczas uczyło się w szkole 52 uczniów w klasach I – IV, klasy II – III łączono. W okresie od 1.09.1977 do 30.08.1979 roku budynek szkoły poddano generalnemu remontowi. Przebudowano parter, dobudowano piętro z mieszkaniami dla nauczycieli, zmieniono elewację zewnętrzną. W tym czasie nauka odbywała się w wynajętych salach prywatnych domów. Z dniem 01.09.1983r. szkoła stała się samodzielną placówką z klasami I – III oraz oddziałem przedszkolnym. Pięć lat później w szkole ponownie powołano klasę czwartą. Po przeprowadzeniu reformy szkolnictwa utworzono pełną szkołę podstawową z klasami I – VI.

   W roku 2014 otwarto nowo wybudowaną część szkoły, w której znajdują się sale lekcyjne oraz sala gimnastyczna z zapleczem. Obecnie w budynku mieści się 7 sal lekcyjnych, sala gimnastyczna, biblioteka, pracownia komputerowa, 2 sale oddziału przedszkolnego, pokój nauczycielski, sekretariat. W szkole uczy się ponad 170 uczniów i zatrudnionych jest dwudziestu czterech nauczycieli.

Czytany 311 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl