Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:gwiaździsty | gwiôzdzësti, gwiôzdny, gwiôzdowi, gwiôzdowati (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 12 listopad 2014 00:00

2014.11.16 - Wybory samorządowe!

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 listopada pójdziemy do urn wyborczych, by podjąć decyzję, kto będzie nas reprezentował w samorządach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

ZKP jest organizacją apolityczną, dlatego nigdy nie opowiada się po żadnej z opcji politycznych. Jednocześnie nigdy nie uchyla się od brania odpowiedzialności za losy swej Małej Ojczyzny. Dlatego stawia na sprawdzonych działaczy, odpowiedzialnych w pracy społecznej, wielokrotnie zweryfikowanych w działaniu, którzy gwarantują rzetelną realizację fundamentalnych założeń statutowych organizacji na forum działalności publicznej.

Jako że od dwunastu już lat funkcjonuje założony przez ZKP gminny Komitet Wyborczy Wyborców Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze, Zarząd naszego Oddziału popiera kandydata komitetu na Burmistrza Gminy Żukowo. Jest nim Wojciech Kankowski, wieloletni członek ZKP w Żukowie, aktualny członek Rady Naczelnej organizacji. Do Rady Powiatu Kartuskiego ponownie startuje, w ramach komitetu powiatowego „Samorządne Kaszuby – Nasze Sprawë” (popieranego przez Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze), były prezes naszego partu i aktualny wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Eugeniusz Pryczkowski. Do Rady Gminy Żukowo, z ramienia komitetu Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze, startują nasi członkowie: Albin Bychowski (Banino), Witold Szmidtke (Pępowo), Bogumiła Ropel (Rębiechowo) i Elżbieta Rucińska-Kulesz (Żukowo). Z innych komitetów z naszego partu startują: Ryszard Ustowski, Jacek Miąskowski, Franciszek Młyński, Maria Cieszyńska, Kazimierz Cieszyński i Mirosław Żeromski. Zarząd Oddziału życzy serdecznie powodzenia w ubieganiu się o mandaty Burmistrza i Radnych, wierząc głęboko, że te osoby, dobrze sprawdzone w publicznej działalności, będą godnymi reprezentantami naszej społeczności. 

Czytany 2674 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maj 2019 11:29

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl