Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:leniwie | zgniło, òpieszale (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 13 marzec 2014 10:44

Decyzja z bonusem!

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

            W grudniu 2013r. zapadła decyzja o rozpoczęciu inwestycji pt. „Budowa  Przedszkola czterooddziałowego ze żłobkiem jednooddziałowym w Chmielnie”.

Inwestycja, mimo iż bardzo potrzebna i oczekiwana, zwłaszcza przez mieszkańców posiadających małe dzieci, ze względu na spore koszty inwestycji nie była łatwa. Przed podjęciem decyzji wiedzieliśmy, że na tego typu inwestycję nie będzie możliwości uzyskania dotacji ze środków unijnych. Wartość kosztorysowa zadania ustalona została na kwotę 2.774.000 zł. Dzięki sporemu zainteresowaniu firm budowlanych kwota ta została w przetargu obniżona do 2.376.203 zł. Budowa przedszkola i żłobka rozpoczęła się 3 lutego 2014r.  

            Kilka dni temu uzyskałem informację, że w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi, Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłosił konkurs pn. „Maluch - edycja 2014” na dofinansowanie, w formie dotacji celowej z budżetu państwa na utworzenie w 2014r. nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat oraz zapewnienie ich funkcjonowania. Na realizację Programu, w skali całego kraju, ze środków krajowych przeznaczono kwotę 101.000.000 zł. Wnioski na tego typu zadania, realizowane przez gminy, przyjmowane są w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku do 2 kwietnia 2014r.

            Jest do dla nas, i dla całego samorządu chmieleńskiego rewelacyjna wiadomość. Ogromnie się cieszę, że podjęliśmy decyzję o budowie przedszkola i żłobka. Na ten moment jesteśmy całkowicie przygotowani na złożenie wniosku do Wojewody i ubiegania się o tą dotację. Liczymy, że dla tworzonych 17 miejsc „żłobkowych”, otrzymamy kwotę bliską 680.000 zł, która wesprze zarówno budowę, jak i bieżące utrzymanie żłobka. Ze względu na to, że jest to konkurs nie możemy powiedzieć, iż otrzymamy pełną kwotę dofinansowania, ale bardzo na nią liczymy, zwłaszcza że jesteśmy jednym z nielicznych samorządów, który poszedł w kierunku tego rodzaju zadania. Jestem ogromnie szczęśliwy, że jest duża szansa na otrzymanie tak dużego bonusu za podjęcie decyzji o budowie przedszkola i żłobka.  

                                                                                              Zbigniew Roszkowski

                                                                                              Wójt Gminy Chmielno

Czytany 4346 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 marzec 2014 15:44
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Muzeum Hymnu Narodowego
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl