Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:lekceważący | zgardlëwi, pògardlëwi, letkòwôżący (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 20 styczeń 2014 14:46

Dzień Babci i Dziadka

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Babcia… Dziadek… Słowa, które kryją w sobie wiele treści. Z nimi związane jest nasze dzieciństwo.

Piękna jest rola babci i dziadka, chociaż nie jest prosta ani łatwa.

Dziadkowie dla nas wnuków mają tyle miłości, ciepła i troskliwości. 

Pamiętajmy o Nich, nie tylko w dniu Ich święta.

!9 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie, jak co roku, zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji zbliżających się świąt Dnia Babci i Dnia Dziadka.  Starali się bardzo, żeby ich występy były różnorodne: wesołe, zabawne, ale także refleksyjne i skłaniające do wspomnień. Jednym słowem takie, aby każda babcia i dziadek opuścili naszą szkołę zadowoleni i pełni miłych wrażeń. 

Dzieci z klas młodszych zaprezentowały wiersze, mówiące o wdzięczności i szacunku należnym każdej babci i dziadkowi, nie zabrakło również piosenek związanych z tym tematem. Członkowie koła teatralnego pokazali skecze pt.: „ Obrazki z życia emeryta”, które wywołały salwy śmiechu wśród zgromadzonych gości. Była tez okazja, aby wnuczęta mogły pochwalić się dziadkom, swoimi rozlicznymi talentami: wokalnymi, tanecznymi, aktorskimi, grą na instrumentach. Przygotowali również wystawę prac plastycznych pod tytułem: „ Jak spędzam czas z babcią i dziadkiem?” oraz własnoręcznie wykonane laurki i upominki.  

Babcie i dziadkowie mieli także możliwość wspólnej zabawy z wnukami w trakcie rozgrywanych różnych konkursów takich jak taniec z balonem, wiązanie dziadkowi krawatu czy kokardy na włosach wnuczki. Mogli także zaprezentować swoje umiejętności taneczne, które jak się okazało są niemałe i mogą wpędzić w kompleksy niejednego wnuka.

Do życzeń od dzieci przyłączył się również obecny na uroczystości wójt naszej gminy Zbigniew Roszkowski, pani dyrektor Irena Kitowska oraz wszyscy pracownicy szkoły, a o słodki poczęstunek zadbali rodzice uczniów.

Czytany 5198 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 styczeń 2014 15:01
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Stanica Wodna Chmielno
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl