Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:łagodność | łagòdnosc (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 05 czerwiec 2023 16:18

Podsumowanie finału 52. Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa” - 4 czerwca 2023 r. w Domu Kultury w Chmielnie - fotorelacja

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Podsumowanie finału 52. Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa” -  4 czerwca 2023 r. Podsumowanie finału 52. Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa” - 4 czerwca 2023 r. fot. Aleksander Kostuch

Zdjęcia z podsumowania finału 52. Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa” -  4 czerwca 2023 r. w Domu Kultury w Chmielnie

rzedstawiamy Państwu wyniki Finału Wojewódzkiego 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa", który odbył się w Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, 3-4 Czerwca 2023r.
Komisja po przesłuchaniu w sumie 47 uczestników z 11 powiatów ustaliła:
W kategorii I - przedszkola i klasy "0"
NAGRODY SPECJALNE
Nagroda Prezesa Z-KP Oddział w Chmielnie dla najmłodszej recytatorki:
-Paulina Kupper - Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego Lisie Jamy; Halina Winczewska
Nagroda Wójta Gminy Chmielno dla najmłodszego recytatora
-Stanisław Żmuda Trzebiatowski - Szkoła Podstawowa w Brzezinie Szlacheckim – Przedszkole; Ewa Świątek Brzezińska
Za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla
-Zuzanna Petk – Przedszkole nr 6 Lębork; Danuta Rybińska
WYRÓŻNIENIA
-Zuzanna Petk – Przedszkole nr 6 Lębork; Danuta Rybińska
-Stanisław Żmuda Trzebiatowski - Szkoła Podstawowa w Brzezinie Szlacheckim – Przedszkole; Ewa Świątek Brzezińska
-Piotr Kwaśny- Szkoła Podstawowa nr 6; Ramona Wittbrod
-Zuzanna Cinkel - Muzeum Ziemi Puckiej im. F.Ceynowy; Marta Ritz
-Melania Deja- Przedszkole niepubliczne "Wesołe przedszkolaki"; Patrycja Klaman / Maria Kropidłowska
-Agata Szreder - Szkoła Podstawowa w Reskowie; Maria Komkowska
III miejsce
- Kornel Abramowski - Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie; Barbara Gostomska
II miejsce
- Paulina Kupper - Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego Lisie Jamy; Halina Winczewska
I miejsce
- Miłosz Hebel - Zespół szkolno-przedszkolny nr 1 w Luzinie ul. Szkolna 13; Arkadiusz Hebel
W kategorii II - klasy I-III
ZA UDZIAŁ
- Oliwia Bobkowska - Szkoła Podstawowa w Reskowie; Maria Komkowska
-Jakub Spot-Kapczyński - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie od/Przywidz; Anna Dąbrowska
-Maria Wittbrodt - Szkoła Podstawowa nr 6; Paweł Wittbrodt
-Julian Wejer - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem; Lucyna Cyganowska
-Milena Witos - Szkoła Podstawowa w Borzestowie; Aneta Witos
WYRÓŻNIENIA
-Martyna Mikucka - Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek ul. Klasztorna 9, 84-200 Wejherowo; Anna Jeżewska
-Aleksandra Höhn - Szkoła Podstawowa Swornegacie; Marzena Borzyszkowska
-Natalia Lipska - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli; Renata Prądzińska
III miejsce
- Aleksandra Madalińska - Muzeum Ziemi Puckiej im. F.Ceynowy; Dorota Madalińska
II miejsce
-Magdalena Dunst - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie; Bogusława Gołąbek
I miejsce
- Leon Makurat - Szkoła Podstawowa nr 4; Hanna Piwowarczyk
w kategorii III - klasy IV-VI
ZA UDZIAŁ
-Zuzanna Zawadzka - Szkoła Podstawowa im. A. Nagla; Anna Miotk
-Marcelina Tatol- Szkoła Podstawowa nr 6 Gdynia; Celina Kłodzińska
-Zofia Grzonka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie; Daniela Laska
-Kornel Kreft- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem; Lucyna Cyganowska
WYRÓŻNIENIA
-Amelia Steinka - Szkoła Podstawowa w Miechucinie; Anna Laskowska
-Alicja Kostuch- Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie od/Przywidz; Ida Czaja
-Tymoteusz Höhn - Szkoła Podstawowa Swornegacie; Marzena Borzyszkowska
III miejsce
-Liliana Lubecka - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie; Beata Jankowska
II miejsce
-Szymon Daleki - ZKiW Kamienica Szlachecka; Katarzyna Butowska
I miejsce
- Nikodem Zinkel - Muzeum Ziemi Puckiej im. F.Ceynowy; Maria Ritz
w kategorii IV - klasy VII-VIII
NAGRODY SPECJALNE
Za najlepszą interpretację klasycznej poezji kaszubskiej
- Robert Stencel - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie od/Przywidz; Teresa Dunst Jedzejak
Za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej
-Weronika Żmuda Trzebiatowska- Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Szlacheckim; Ewa Świątek Brzezińska
ZA UDZIAŁ
- Julia Szwichtenberg - Szkoła Podstawowa w Kielnie; Ludwika Krause-Oczk
- Łucja Kitowska - Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie; Celina Arendt
- Robert Stencel - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie od/Przywidz; Teresa Dunst Jedzejak
- Alicja Stępniak- Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdynii; Celina Kłodzińska
-Maja Dołębska - Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich; Marzena Moszota
WYRÓŻNIENIA
-Weronika Żmuda Trzebiatowska- Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Szlacheckim; Ewa Świątek Brzezińska
III miejsce
- Wiktoria Kamińska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie; Hanna Piwowarczyk
II miejsce
- Milena Koska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnicy Kaszubskiej; Anna Wróbel
I miejsce
- Agata Boszke - Muzeum Ziemi Puckiej im. F.Ceynowy; Katarzyna Bialkowska
w kategorii V - uczniowie szkół branżowych i ponadpodstawowych
ZA UDZIAŁ
-Dominika Parchem - Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku; Szymon Heland
WYRÓŻNIENIE
-Mateusz Jażdżewski - Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie; Iwona Makurat
III miejsce
- Wiktoria Cybula - Zespół szkół zawodowych i ogólnokształcących wzgórze wolności kartuzy; Elżbieta Kowalewska
II miejsce
- Michał Moga - II LO im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach; Marzena Borzyszkowska
I miejsce
- Kornelia Garstka - I Liceum ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego; Magdalena Płotka- Garstka
w kategorii VI - dorośli
NAGRODA SPECJALNA
Za najlepszą recytację fragmentu z książki „Żëcé i przigòdë Remùsa” Aleksandra Majkowskiego
-Agnieszka Tusk
III miejsce
-Paweł Wittbrodt
II miejsce
-Agnieszka Tusk
I miejsce
-Marta Lidzbarska
Wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

 

 

Video niebawem.

Galeria

{gallery}3374{/gallery}
Czytany 2295 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2023 22:49
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Dwa mieszkania wakacyjne
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl