Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:keks | kéks (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 16 maj 2023 18:13

Piękno Chmielna i okolic. Wystawa z Ptasiej perspektywy i w mocnym kolorze - GOKSiR Chmielno

Autor: 
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Piękno Chmielna i okolic. Wystawa z Ptasiej perspektywy i w mocnym kolorze. Piękno Chmielna i okolic. Wystawa z Ptasiej perspektywy i w mocnym kolorze. Aleksander Kostuch

Zapraszamy na wystawę foto-obrazów, pokazujących piękno Chmielna i okolic. Autorem prac jest Aleksander Kostuch, fotograf i informatyk mieszkający na Kaszubach. Wystawa to doskonała okazja dla miłośników Kaszub, aby zobaczyć, jak wyglądają okolice z ptasiej perspektywy. Prezentowane dzieła zachwycają pięknem przyrody i unikalnymi pejzażami. Powstały z wykorzystaniem nowoczesnej technologii – dzięki dronom. Autor jest miłośnikiem kolorów, co podkreśla poprzez kolorystyczne przerysowanie swoich prac, co ma na celu zwiększenia wizualnego zaangażowania. Sposób prezentacji obrazów - na sztalugach, w ciągu dnia i na tle okien - powoduje przepuszczenie światła, co mocno podbija kolory.

W swojej twórczości Aleksander Kostuch nieustannie poszukuje inspiracji i wyzwań, aby dostarczać swoim widzom ponadprzeciętne wrażenia. Jego fotografie z drona stają się inspiracją, aby spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy. Fotografia z dronów przyciąga uwagę, wprowadza widza w fascynujący i niedostępny na co dzień sposób odbioru otaczającego nas świata.

Aleksander Kostuch w pełni wykorzystuje uprawnienia NSTS-05 BVLOS (uprawniające do latania dronem poza zasięgiem wzroku) do tworzenia wyjątkowych zdjęć. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się wiele lat temu. Uwiedziony możliwościami matrycy analogowo-cyfrowej połączył pasję fotografii z narodzinami swojego pierwszego dziecka i od tego czasu nie rozstaje się z coraz bardziej nowoczesnymi aparatami. Fascynacja technicznymi i artystycznymi możliwościami obróbki cyfrowej wzbudziła w nim pragnienie eksploracji Kaszub, w poszukiwaniu fotograficznych inspiracji. Jego otwartość na innych ludzi sprawiła, że stworzył strefę w cyberprzestrzeni, w której chętnie dzieli się informacjami, które mogą być niedostępne dla zwykłego turysty i mieszkańca. Od ponad 10 lat prowadzi portal Szwajcaria-Kaszubska.pl.

Jego prace cechuje wykorzystanie koloru i eksploracja ciekawych miejsc, które nadają zdjęciom niepowtarzalny charakter. Aleksander Kostuch chce przez fotografie opowiadać historie. Czy mu się to udaje? Przyjdź i przekonaj się. Zapraszamy do zapoznania się z pracami eksponowanymi w GOKSiR Chmielno w standardowych godzinach otwarcia placówki : poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00, w sobotę i niedzielę, w zależności od wydarzenia.

 

Poza unikalną wystawą można na bieżąco śledzić jego działania w następujących miejscach w Internecie:

Portal Internetowy: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Portal społecznościowy: https://www.facebook.com/Szwajcaria.Kaszubska/

Instagram:       https://www.instagram.com/szwajcaria_kaszubska/

https://www.instagram.com/szwajcariakaszubska/

Czytany 454 razy
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Stadnina Kolano
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl