Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kulczyk | kùlczik (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 01 luty 2021 14:37

SPARING. Cartusia 1923 Kartuzy - Lechia Gdańsk U-18 0:3

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
SPARING. Cartusia 1923 Kartuzy - Lechia Gdańsk U-18 0:3 SPARING. Cartusia 1923 Kartuzy - Lechia Gdańsk U-18 0:3

W trzecim sparingu zimowego okresu przygotowawczego podopieczni trenera Piotra Rzepki w sobotnie przedpołudnie (30.01.2021) ulegli młodym piłkarzom Lechii Gdańsk występującym w Centralnej Lidze Juniorów U18 0:3 (0:0). Mecz ten rozstrzygnięty został w 6 minut, w drugiej części spotkania, albowiem młodzi Gdańszczanie w 65, 70 i 71 minucie po ewidentnych, indywidualnych błędach niebiesko- biało- czarnych strzelili trzy bramki i zasłużenie wygrali ten pojedynek.

W drużynie Cartusii zabrakło najbardziej doświadczonych piłkarzy, w tym Zbyszka Bodzaka, Marcina Adamkiewicza, czy Jana Turowskiego, którzy z reguły decydują o jakości gry niebiesko- biało- czarnych, co nie usprawiedliwia jednak wysokiej porażki w tym spotkaniu. Mecz ten był bardzo dobrym zimnym prysznicem, przed kolejnymi spotkaniami i pokazał ile jeszcze pracy czeka młodych piłkarzy Cartusii, którzy dostają coraz więcej szans na grę w seniorskiej piłce. Do nieobecnej w tym meczu trójki wymienionych wyżej piłkarzy należy także dodać brak Czarka Gawrona, który prawdopodobnie wróci do GKS Przodkowo (III Liga), z którym podjął już treningi, oraz Przemka Kussa, który na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do AS Kolbudy (V Liga). W tej sytuacji coraz więcej szans dostają za to młodzi piłkarze, którzy czekają na swoją szansę. W sobotnim spotkaniu mogliśmy oglądać już 16 letniego Kacpera Olszewskiego, Filipa Kitowskiego (17), Jakuba Toruńczaka (18) i Roberta Radomskiego (18), w których drzemie duży potencjał, ale muszą jeszcze dużo popracować, by "wskoczyć" do składu i stanowić o sile zespołu. Kolejny test mecz to środowe spotkanie z III ligowym Gryfem Wejherowo.

Czytany 580 razy
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Folwark ŃEMINO
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl