Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:hagiografia | hagiografiô (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 07 lipiec 2020 13:39

Apel i prośba do pomorskich jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury (oraz do ludzi kultury): Kartuzy i powiat kartuski

Autor:  Piotr Wyszomirski / Porozumienie dla Kultury
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Porozumienie dla Kultury Porozumienie dla Kultury

Doświadczenie pandemii w nierówny sposób dotknęło różne grupy zawodowe. Najbardziej pod względem ekonomicznym ucierpieli ludzie kultury, którzy na co dzień występują przed publicznością i aktywiści organizacji pozarządowych oraz organizatorzy wydarzeń kulturalnych. Te grupy w najmniejszym stopniu zostały objęte programami osłonowymi.

Doświadczenie pandemii może przynieść różne efekty. Możemy z niego wyjść jako lepiej zintegrowana społeczność, możemy też, niestety, pogłębić dysproporcje społeczne. Chcemy wierzyć, że pandemia wyzwoli nową energię wspólnotową, dzięki czemu będziemy mogli mówić o nowej solidarności ludzi kultury na Pomorzu.

By tak się stało, musi wiele się zdarzyć. Porozumienie dla Kultury* jest platformą poszukiwania najlepszych rozwiązań, które są proponowane do zastosowania w pomorskiej kulturze. Jednym z nich jest postulat priorytetowego angażowania przez pomorskie samorządy pomorskich artystów, twórców, animatorów, organizatorów i producentów tam, gdzie jest to możliwe. Choć wydaje się to oczywiste, bo jest realizowane w różnych miejscach naszego kraju, warto o tym pamiętać także u nas na Pomorzu.

Porozumienie dla Kultury chętnie wesprze samorządy w procesie promowania i sieciowania pomorskiej kultury. Jednym z instrumentów jest Mapa pomorskiej kultury (https://mapa.pomorzekultury.pl/), powstaje baza pomorskich organizatorów i producentów.

Prośba do samorządu pomorskiego oraz instytucji kultury województwa pomorskiego

30 czerwca Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił drugi nabór wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury z budżetu Województwa Pomorskiego w roku 2020. Kulturalne stypendia, o maksymalnej jednorazowej wysokości 5 tys. zł, mogą otrzymać osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, których miejscem zamieszkania lub tworzenia jest województwo pomorskie lub realizujące projekt dotyczący województwa pomorskiego. Wnioski można składać do 15 lipca. Szczegóły:

https://pomorskie.eu/-/ogloszenie-o-ii-naborze-wnioskow-w-konkursie-o-przyznanie-stypendiow-dla-tworcow-kultury

To cenny, szczególnie w dobie pandemii, gest władz wojewódzkich i warto, by ta informacja dotarła do jak największego kręgu zainteresowanych. Prosimy o jak najszersze poinformowanie twórców kultury poprzez Państwa kanały dystrybucji informacji (strona www, media społecznościowe, e-maile i inne) o możliwości aplikowania.

W imieniu Porozumienia dla Kultury

Piotr Wyszomirski

Pomorze, 1 lipca 2020 r.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­*Porozumienie dla Kultury, oddolna inicjatywa ludzi kultury województwa pomorskiego, powstała 7 maja 2020 r. po konferencji SOS dla pomorskiej kultury.O działaniach Porozumienia więcej na stronie https://kongres.pomorzekultury.pl/,kontaktowy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 488 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 lipiec 2020 09:20

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Wichrowe Wzgórze
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl