Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:lunatyzm | lunatizm (sł. Eugenisz Gołąbek)
sobota, 14 marzec 2020 16:30

Informacja o Mszach w Chmielnie

Autor:  Bożena
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Kościół w Chmielnie Kościół w Chmielnie

Ogłoszenie porządkowe ks. Proboszcza

 

W posluszeństwie ks. Biskupowi ogłasza się że na każdą Mszę św. może do kościoła wejść maksymalnie 50 osób.

Ogłoszenie porządkowe ks. Proboszcza

 

W posluszeństwie ks. Biskupowi ogłasza się że na każdą Mszę św. może do kościoła wejść maksymalnie 50 osób. W czasie Mszy św. niedzielnych nie będzie zbiórki na tacę. Dobrowolne ofiary można składać do skarbonek w kościele. Kościół będzie otwarty cały  dzień – zachęcam do indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.  Nabożeństwa wielkopostne – Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale proszę odmawiać w rodzinach w domu w zwykłych godzinach celebracji.  Przypominam, że ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. w kościele – zachęcam do uczestnictwa w domu za pośrednictwem mediów (niżej informacja o transmisjach)


Msze św. w niedziele: 7:00, 9:00, 11:00, 14:00, 15:40 i 18:00

(do odwołania) 


 W związku  z zaleceniami Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski  (https://www.radiomaryja.pl/informacje/rada-stala-episkopatu-wprowadza-w-kosciolach-srodki-ostroznosci-dot-koronawirusa/) oraz komunikatem biskupa Kasyny (http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7318-komunikat-biskupa-pelplinskiego

Sakrament Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii jesienią b.r. Nowa data zostanie ustalona w terminie późniejszym.

 


 

Komunikat Biskupa Pelplińskiego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do pięćdziesięciu liczbę uczestników zgromadzeń, niniejszym postanawiam, aby w kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej podczas Mszy Świętych i nabożeństw nie przebywało więcej niż 50 osób. Zbliżając się do ww. określonej liczby wiernych wewnątrz świątyni, należy zamknąć drzwi i umieścić odpowiednią informację na zewnątrz lub ustanowić osobę/osoby, która/e nie będą wpuszczały wiernych i informowały o obowiązujących zakazach państwowych. Należy wytłumaczyć, że te szczególne środki ostrożności mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa, a więc – pomimo ogromnego głodu i pragnienia Eucharystii –  są wyrazem miłości bliźniego.

Kapłani proszeni są o przypominanie wiernym o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, której udzieliłem wczoraj (zob. Kurenda nr 11/2020 z 13 marca 2020 r., poz. 53, s. 32)  oraz  o możliwości uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Taką informację należy umieścić w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

Proszę również aby przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas powinni zapewnić pomoc osobom potrzebującym poprzez dostarczenie zakupów, w niektórych sytuacjach przyniesienie opału itp.

Biorąc pod uwagę komunikat Przewodniczącego KEP z 13 marca br., również zwracam się z prośbą do kapłanów, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Proszę Miłosiernego Boga o zmiłowanie i oddalenie chorób, a Najświętszą Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych o wsparcie. Wszystkim z serca błogosławię.

+ Ryszard Kasyna,   Biskup Pelpliński.                Pelplin, 13 marca 2020 r.


Informacja o transmitowanych Mszach św. w nadchodzacym tygodniu:

Niedziela, 15 marca 2020 r.
7:00 – TVP 1;  9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy;  9:30 – Telewizja TRWAM;  11.00 – TVP 1;  13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.
7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.
20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.


Słowo od ks. Proboszcza

Kochani Parafianie, sytuacja jest poważna i bardzo proszę Was nie bagatelizujmy rozporządzeń władz Państwowych i przełożonych Duchownych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane zgodnie z Waszymi Intencjami. Można w domu słuchać/ogladać Mszy św. I łączyć się duchowo z nami. W tym czasie nie możemy poddać się zwątpieniu i beznadziei, proszę Was o modlitwę zaufania Bogu. Śpiewajmy i dobrze wsłuchujmy w treści psalmu 91 i pieśni „ Kto się w opiekę”. Codziennie o 20.30 wraz z ks. Wikariuszem będziemy modlić się na różańcu w Kościele o pokój serca. Mam nadzieje że duchowo będziecie nam towarzyszyć modlitwą w swoich domach. "My Trzymamy z Bogiem”. Proboszcz

 

 

źródło: http://parafiachmielno.pl/?fbclid=IwAR01Dqpw8qoFpzN1oy-ow5IxJawItP7Vmj-rmzyPRO78mB4-Ft4svJ5J3CU

Czytany 861 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 marzec 2020 16:52

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl