Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:korny | pòkórny (sł. Eugenisz Gołąbek)
sobota, 16 listopad 2019 19:00

Galicia Folk Band - 16.11.2019, g.19.00

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Galicia Folk Band w Chmielnie Galicia Folk Band w Chmielnie

Galicia Folk Band, to zespół ze Lwowa, którego koncerty pozostają na długo w pamięci.Zespół posiada szeroki repertuar, w tym ukraińskie piosenki ludowe, nowoczesne aranżacje znanych utworów, muzykę klasyczną, arie operowe i pieśni religijne. Galicia Folk Band to charyzmatyczny śpiew, gra na bandurze i akordeonie oraz doskonały kontakt z publicznością. Zespół ma na swoim koncie występy w wielu krajach Europy i liczne nagrania płytowe.

To śpiew na głosy, piękne brzmienie instrumentów (akordeon, skrzypce, bandura,), duże umiejętności muzyczne oraz dobry kontakt z publicznością. Występy zespołu pełne są radości, uśmiechu, wzruszenia oraz pozytywnej energii. Utwory brzmią w różnych językach: ukraińskim, polskim, angielskim, włoskim. Folkowa piosenka jest źródłem inspiracji dla członków grupy, której dźwięk brzmi jak odnowiony, kiedy jest przez nich grany. Wzbogaca się repertuar zespołu dzięki utworom autorskim. Zespół śpiewa również pieśni religijne, wiele koncertów miało miejsce w kościołach polskich, niemieckich, francuskich, szwajcarskich. Wizytówką zespołu jest video na utwór „Tramwaj za tramwajem”. To jest minifilmik o dawnym życiu we Lwowie, które udało się pokazać w ciągu trzech minut. Do swoich sukcesów zespół zalicza występy w Polsce na Międzynarodowym Festiwalu w Brusach, dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonicznym w Sułęczynie, Festiwalu Kultury Łowieckiej „Knieja 2015” w Sierakowicach, koncert w Kutnie na święto Róż, a także koncert we Lwowskiej Operze. Niejednokrotnie odbywały się występy w radio i telewizji na Ukrainie i za granicą. Przełomowym w karierze okazał się czerwiec 2015 r., kiedy zespół zagrał koncert w filharmonii Lwowskiej razem z kwintetem smyczkowym i perkusją. Projekt odbył się pod patronatem konsula RP we Lwowie. Być blisko słuchaczy, dotykać struny ich dusz za pomocą muzyki, napełniać ich dobrem i pozytywną energią – to są cele kreatywnej pracy zespołu. Ze względu na nowoczesne aranżacje, łączenie folkowych piosenek z ciekawymi rytmami, jak również odchylenia od klasycznej harmonii, „Galicia” zaciekawia słuchaczy różnych grup wiekowych: od najmłodszych do najstarszych. Kierownik zespołu - Volodymyr Ivanets
Na koncercie 16 listopada będą brzmiały pieśni Patriotyczne i dumki.

 

Czytany 610 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 grudzień 2019 09:34
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl