Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:estragon | toruńt (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 07 listopad 2019 17:59

Spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Kołbą - relacja

Autor:  Wanda Szczęsna
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielnie i  Filii w Miechucinie odbyło się spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Kołbą.

Na spotkanie przybyli uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych w Chmielnie, Miechucinie,  Reskowie i Borzestowie wraz z opiekunami. Tematem spotkania było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia  na podstawie książki „Znajdź  mnie i kiedyś odwiedź”. Jest  to książka opowiadająca o przygodach chłopca Piotrusia podczas jego wakacyjnego pobytu u dziadka. Zawiera dużo zdjęć i rysunków mówiących o przeżyciach bohatera. Autor umieścił na początku książki bardzo mądre motto: "Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy", które było odczytane przez chętne dzieci. Nawiązując do motta  autor  zachęcał  uczestników do czytania książek, zgłębiania zawartej w niej wiedzy, dawał wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił uwagę jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju małego dziecka pełni odpowiednia  ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i trafnie odpowiadały na zadawane  pytania. Uwieńczeniem spotkania była możliwość zakupu książek wraz z dedykacją autora.

Czytany 817 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl