Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:harować | rakòwac, tërac, chòrdzëc (sł. Eugenisz Gołąbek)
niedziela, 01 grudzień 2019 22:37

Spotkanie andrzejkowe - WARTO ZAPUKAĆ DO DRZWI! 2019 | 29.11.2019, Chmielno

Autor:  Piotr Chistowski
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Warto zapukac do drzwi 2019 - Bal Andrzejkowy Warto zapukac do drzwi 2019 - Bal Andrzejkowy fot. Khrystyna Fetisova

Andrzejkowa zabawa seniorów i wolontariuszy – Warto zapukać do drzwi 2019

Seniorzy w towarzystwie wolontariuszy, zaproszeni goście oraz przyjaciele projektu… Na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się spotkanie andrzejkowe w ramach projektu „Warto zapukać do drzwi! 2019”.

Seniorzy, wolontariusze oraz przyjaciele projektu „Warto zapukać do drzwi!” spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie w niezwykle radosnych nastrojach. Andrzejkowe spotkanie stało się idealną okazją do integracji, podziękowań, ale też podsumowań.

Muzycznie, spotkanie rozpoczął Pan Kazimierz Gruenholz, który swoją grą na harmonijce wprowadził nas w nastrój świąt, ale przede wszystkim wspólnego, rodzinnego spotkania. 

Czas podziękowań

- To druga edycja, chyba najtrudniejszego ale też pełnego radości projektu Chmielno NON-STOP - Warto zapukać do drzwi! Niezwykle cieszę i dziękuję seniorom, że odważyli się i zechcieli otworzyć swoje drzwi na wolontariuszy. To właśnie uśmiech seniora, wspólna rozmowa i zabawa to najlepsze nagrody, jakie mogliśmy otrzymać w tym projekcie. W imieniu własnym oraz wolontariuszy bardzo Wam dziękuję - mówił na spotkaniu Piotr Chistowski, Prezes Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą Chmielno NON-STOP. - Mówi się, że młodzież jest przyszłością narodu, jednak jeżeli nie będzie się uczyć od starszych i  doświadczonych to nic z tego nie będzie. Jeżeli nie nauczymy się szacunku do seniorów i nie będziemy potrafili ich słuchać to nie uda się stworzyć przyszłości o jakiej marzymy. Ta integracja i wzajemne zrozumienie jest niezwykle ważne. Zarówno u młodych, którzy mogą czerpać od osób starszych cenne lekcje, ale też u seniorów, którzy dzięki młodym mogą się dalej rozwijać i czerpać radość ze wspólnych spotkań. W moim odczuciu, dawanie szans młodym, zaufanie i wiara, że też mogą, jest tak samo ważne jak słuchanie i inspirowanie się doświadczeniami seniorów. "Warto zapukać do drzwi!" pokazuje, że jest to możliwe. Dlatego tak bardzo chciałbym podziękować seniorom i wolontariuszom za ten projekt. Dziękuję! - dodał.
 

Spotkanie w Chmielnie było zatem doskonałym czasem, aby złożyć podziękowania. Te trafiły do wolontariuszy oraz seniorów, a także na ręce Wójta Gminy Chmielno Michała Melibrudy, Anny Byczkowskiej, Gabrieli Jóskowskiej oraz całego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie, a także Edyty Klasa i Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. 

– Chciałbym przy tej okazji złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim obecnym tutaj seniorom i życzyć im zdrowia oraz radości. W ostatnim czasie w gminie Chmielno miały miejsce bale seniora, a dzisiejsze spotkanie jest niejako ich radosnym zwieńczeniem. Gratuluję i dziękuję wolontariuszom oraz życzę wszystkiego dobrego – mówił Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda. 

Wspólna zabawa 

Ku zaskoczeniu wielu seniorów, po części oficjalnej nie przyszedł wcale czas na kawę i ciasto, ale na dalsze atrakcje, które przygotowały harcerki z 18. Chmieleńskiej Drużyny Harcerek „Chmurki”. Do wspólnej zabawy włączyły się nie tylko harcerki, ale też seniorzy, wolontariuszy i sam włodarz gminy. 

Dalsza część spotkania to już zabawa, rozmowy i wspólne tańce na parkiecie. 

Warto zapukać do drzwi! 2019

Projekt „Warto zapukać do drzwi!” realizowany jest przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. „Warto zapukać do drzwi!” ma na celu integrację międzypokoleniową, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, a także edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów. 

Zdjęcia autorstwa Khrystyny Fetisovej.

Projekt „Warto zapukać do drzwi! 2019” realizowany jest dzięki dotacji Gminy Chmielno.

 

Więcej zdjęć i informacje z działalności stowarzyszenia na: www.chmielno-nonstop.pl

 

Czytany 497 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl