Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:cis | cës (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 28 luty 2017 10:52

Regulamin 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa"

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
44'ty Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa" 44'ty Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa"

W dniach 27-28.05.2017 r. już po raz 46 w Domu  Kultury w Chmielnie organizowany jest Wojewódzki Finał Konkursu  Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa", którego celem jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, ale także języka kaszubskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jest to wspaniała okazja do spotkania się z ludźmi fascynującymi się językiem kaszubskim oraz do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Dzięki udziałowi w konkursie  można przeżyć niesamowitą literacką przygodę z językiem kaszubskim w roli głównej, poznać nowych ludzi, dla których język kaszubski to coś więcej niż język, to forma wyrażenia swojej osobowości, przynależności do grupy etnicznej.  Pozwala pogłębić swoją wiedzę na temat kultury i tradycji kaszubskiej.

Organizatorami konkursu są Wójt Gminy Chmielno- Jerzy Grzegorzewski, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie - reprezentowany przez Panią Dyrektor Edytę Klasę, Chmieleński Oddział Zrzeszenia  Kaszubsko-Pomorskiego - reprezentowany przez Panią Prezes Brygidę Michalewicz.

Czytany 2076 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 kwiecień 2018 12:23
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl