Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:cierpienie | cerpienié (sł. Eugenisz Gołąbek)
sobota, 20 sierpień 2016 14:00

film "Swiónowskô nasza Matinko" - 20 sierpnia o godz. 14.00 projekcja filmu oraz promocja książki w Domu Rzemiosła w Kartuzach

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
okładka książki E.Pryczkowskiego Swiónowskô nasza Matinko okładka książki E.Pryczkowskiego Swiónowskô nasza Matinko
Już 20 sierpnia o godz. 14.00 będzie kolejna projekcja filmu oraz promocja książki w Domu Rzemiosła w Kartuzach. Przygotowywana jest tez projekcja w Sianowie.
Na ostatnim spotkaniu w ramach VI Festiwalu Filmów Kaszubskich zaprezentowano nowy film “Swiónowskô nasza Matinko”. Film został przyjęty bardzo ciepło. Trwa pół godziny. Ujmuje dzieje kultu Królowej Kaszub w Polsce, a także w Kanadzie. W filmie wykorzystano unikatowe i rewelacyjne zdjęcia z koronacji Matki Boskiej w 1966 roku. Jest tez fragment oryginalnego wystąpienia Jana Trepczyka sprzed pół wieku na tym wielkim wydarzeniu. Powstanie filmu poprzedziło wydanie monografii sanktuarium o tym samym tytule, kóra jest jednocześnie moją pracą doktorską obronioną w czerwcu br. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
 
Warto, żeby film ten – w roku złotego jubileuszu koronacji – poznało jak najwięcej mieszkańców Kaszub, dlatego chciałbym zaproponować takie projekcje w Waszych miejscowościach. Chętnie przyjadę, żeby go zaprezentować. Szczegóły projekcji można ustalić telefonicznie (601691652) lun mailowo.
Czytany 2463 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 21 sierpień 2016 11:15

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Wichrowe Wzgórze
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl