Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:milknąć | milknąc (sł. Eugenisz Gołąbek)
niedziela, 31 lipiec 2016 13:00

Festyn Rycerski w Kartuzach - 31 lipiec 2016

Autor:  Fundacja PCPAiIR
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Festyn Rycerski w Kartuzach Festyn Rycerski w Kartuzach

31 lipca 2016 nasza fundacja będzie organizatorem festynu pt „Festyn rycerski – bądź wzorem postępowania” w Kartuzach, który jest dofinansowany prze Powiat Kartuski. Godziny 13.00-17.00 .W programie przewidziano m.in.

1.pokaz walk rycerskich XV w. – Rycerze będą pokazywać walki różnymi rodzajami broni (miecze, miecze i tarcze, topory i tarcze, kiścienie i tarcze, włócznie).

2.pokaz ubierania w zbroję - omówienie rycerskiego uzbrojenia i rynsztunku na przykładzie kilku ochotników z publiczności, których ubieramy w prezentowane zbroje.

3.pasowanie na rycerza – omówienie ceremonii pasowania (ochotnicy mogą wziąć udział), możliwość wydania certyfikatów rycerza dla uczestników.

4.prezentację drabiny feudalnej - omówienie strojów, codziennego życia, różnych warstw społecznych. Uczestnicy będą mogli przymierzyć stroje (strój szlachecki/rycerski, mieszczański, chłopski, zakonny w wersji dla dzieci i dorosłych, królewski).

5.zbrojownię - na stanowisku tym uczestnicy zapoznają się z średniowieczną bronią, zbroją, różnymi rodzajami tarcz, będą mieli także możliwość porozmawiać z rycerzem i przymierzyć niektóre elementy zbroi.

6.wystawkę strojów dawnych - stanowisko to umożliwi odwiedzającym poznanie dawnych strojów (męskich i kobiecych), uczestnicy będą mieli możliwość założenia prezentowanych ubiorów i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

7.kaligrafia – stanowisko pozwoli osobom odwiedzającym zapoznać się ze sposobem ozdobnego pisania poszczególnych liter, każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie wykaligrafować napis według reguł średniowiecznej sztuki piśmienniczej.

8.stanowisko kata - na stanowisku tym, uczestnicy będą mogli porozmawiać z katem o średniowiecznych karach, a także zapoznać się z podstawowymi narzędziami tortur. Widzowie będą mogli się zakuć się w dyby i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Ponadto będzie Jarmark kartuski.

Czytany 2022 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 lipiec 2016 16:05

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl