Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kaczor | kôczór (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 07 lipiec 2016 12:00

8 lipca Muzeum Kaszubskie w Kartuzach odbył się Festiwal Nalewek Kaszubskich wraz z konkursem na najciekawszą formę prezentacji - zdjęcia

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Festiwal Nalewek Domowych Festiwal Nalewek Domowych

Impreza odbywać się będzie na terenie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach

Festiwal nawiązuje do tradycji kaszubskich wykonywania nalewek domowych.  Udział w nim mogą wziąć wszyscy, którzy zajmują się wytwarzaniem nalewek. Każdy chętny będzie mógł zaprezentować swoje wyroby i wziąć udział w festiwalowym konkursie. W jego jury zasiądzie wybitne grono znawców przedmiotu.

INFORMACJE OGÓLNE

1.  Festiwal Nalewek Kaszubskich, zwany dalej festiwalem jest imprezą promocyjną oraz edukacyjną, popularyzującą nalewkarstwo, nawiązującą do tradycji produkowania nalewek przez gospodynie kaszubskie. Celem Festiwalu jest promowanie zdrowej i naturalnej żywności i napojów sporządzonych wg tradycyjnych receptur.

2. Organizatorem jest Muzeum Kaszubskie w Kartuzach

3. Organizacją Festiwalu kieruje Barbara Kąkol tel. 505818150 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs na najbardziej wykwintna nalewkę oraz na sposób jej prezentacji. Konkurs odbędzie się 8 lipca w Kartuzach. W konkursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie posiadające zdolność do czynności prawnych, zakwalifikowane przez organizatora zwane dalej Uczestnikami konkursu.

ZASADY UCZESTNICTWA

1. Uczestnicy zgłaszający się do konkursu zobowiązani są wypełnić kartę zgłoszeniową. W przypadku zgłaszania większej liczby nalewek, do każdej z nich należy dołączyć osobną kartę zgłoszenia. Karty zgłoszeniowe można składać osobiście w siedzibie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, ul. Kościerska 1 83-300 Kartuzy, lub przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Uczestnicy podpisując zgłoszenie do konkursu akceptują regulamin.

3. Do konkursu zgłoszone mogą być nalewki, które niedostępne są w sprzedaży, z wyjątkiem sprzedaży na targach i festiwalach regionalnych.

4. Nalewka powinna być wyprodukowana z naturalnych surowców, dobór dodatków jest dowolny. Butelka z nalewką powinna być oznaczona za pomocą etykiety zawierającej nazwę, imię i nazwisko autora oraz zaznaczenie czy jest wytrawna, półsłodka czy słodka.

4. Uczestnicy zgłaszający nalewki do konkursu zobowiązani są do dostarczenia dwóch próbek o pojemności nie mniejszej niż 0,25 l dla każdej zgłoszonej do konkursu nalewki. Ilość nalewek zgłoszonych do konkursu przez Uczestnika jest dowolna.

5. Nalewki przyjmowane są do konkursu w dniach 7-8 lipca  do godziny 12.00.

ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU

1. Jury powołuje Organizator. Członkowie Jury dokonują degustacji oraz oceny prezentacji nalewki (etykieta, nazwa, butelka) zgłoszonych do konkursu nalewek na warunkach zapewniających anonimowość.

a) Jury zna jedynie numer nalewki.

b) Kryterium oceny nalewek w fazie finałowej to m.in. klarowność, smak, zapach, kolor, opakowanie.

c) Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa Przewodniczący Jury.

WYNIKI

1. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 8 lipca podczas Festiwalu Nalewek Kaszubskich Wynik Konkursu ogłoszony zostaje przez Przewodniczącego Jury

Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Czytany 2058 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 lipiec 2016 15:51
Barbara Kąkol

Barbara Kąkol - Dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach (od 2015 r.)

Zapraszam do http://muzeum-kaszubskie.pl/

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Footgolf Przywidz
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl