Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:dorosnąć | dorosc (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 18 wrzesień 2015 00:00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim foto: turosnkoscielna.pl

W dniu 17 września 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie odbyło się spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim - twórcą książek dla dzieci: Zając Poziomka, Pirat Jędruś, programów telewizyjnych dla najmłodszych: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak oraz ponad 500 piosenek, m.in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Witaminki.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego i Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Chmielnie.

Autor bardzo ciekawie i z wielkim humorem opowiadał o swojej twórczości, wplatając elementy muzyczne oraz zachęcając dzieci do wspólnej zabawy w teatr za pomocą rekwizytów. Poznaliśmy małą Kasię, której największym marzeniem było posiadanie kochanego pieska. Jednak tata dziewczynki, który jako dziecko został przez psa pogryziony, kategorycznie sprzeciwiał się temu pomysłowi. Pewnego dnia Kasia odnalazła w śmietniku małego kundelka… czy mogła go zatrzymać? Tego możemy dowiedzieć się z najnowszej książki pisarza Instrukcja obsługi pieska Jacósia.

Przedszkolaki poznały również tajemnicę wielkiej walizki, którą autor przywiózł ze sobą. Okazało się, że wraz z nim do biblioteki przyjechał kot Budzik, potwory Bezkajku i Szefuńcio, a także doskonale znani przede wszystkim Paniom nauczycielkom - Kulfon i Zając Poziomka. Uśmiechnięte i zadowolone dzieci z żalem żegnały pana Andrzeja. Na zakończenie wszyscy wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Czytany 1884 razy
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl