Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kondensator | kòndensatór (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 09 czerwiec 2015 22:21

Festyn Rodzinny w Kożyczkowie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Festyn Rodzinny w Kożyczkowie Festyn Rodzinny w Kożyczkowie

31 maja odbył się w naszej szkole kolejny festyn rodzinny pod hasłem „Wspólne świętowanie”.

Spotkanie to było doskonałą okazją do wspólnej zabawy uczniów i ich rodzin. Program imprezy był bardzo różnorodny tak, aby każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

Członkowie koła teatralnego zaprezentowali się w przedstawieniu pt.: „Mitologia na Wesoło”. Ogromny aplauz widowni wzbudził spektakl „ Smerfy” w wykonaniu rewelacyjnych aktorów – rodziców naszych uczniów. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa z losami, dzięki hojności sponsorów wygrywał – ku uciesze dużych i małych – każdy los. Szczególnie emocjonujące było losowanie nagród dodatkowych; nagrody pana wójta, sołtysa wsi Garcz i Kożyczkowa, baru „ U szwagra” w Chmielnie, zakładu fryzjerskiego i kwiaciarni „ Bukiecik” z Garcza, bonów z firmy „Aryton” oraz nagród specjalnych. Odbyła się również licytacja tortu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Atrakcjami dla najmłodszych uczestników były zabawy sportowe, przejażdżki wozem drabiniastym oraz bryczką.

Uczestnicy zabawy mogli skorzystać z wyjątkowego „ festynowego makijażu”. W trakcie przerw między poszczególnymi punktami programu skosztować można było frytki, sałatki rożnego rodzaju, gofry, ciasta i inne przysmaki przygotowane przez mamy. Wszystkie potrawy były przepyszne i cieszyły się sporym powodzeniem. Dzieci otrzymały lody zasponsorowane przez Państwa Duma. Jeżeli ktoś miał ochotę na smażoną kiełbaskę mógł to uczynić własnoręcznie przy rozpalonym ognisku. Ponadto można było obejrzeć wnętrze wozu strażackiego i pokaz gaszenia pożaru.

Reasumując, należy stwierdzić, iż festyn był bardzo udany, humory jak również pogoda dopisały i teraz pozostaje czekać do przyszłorocznego wspólnego świętowania.

Czytany 2367 razy
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl