Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

sobota, 14 marzec 2015 10:25

II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

Autor:  Piotr Chistowski
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

W Zespole Szkół w Miechucinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w II Powiatowym Konkursie Literackim „Słowotok”. Organizatorami konkursu był: Piotr Chistowski i Brygida Michalewicz – Prezes chmieleńskiego partu Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Natomiast rolę gospodarza pełnił Zespół Szkół w Miechucinie pod dyrekcją Heleny Płotka.

Podczas rozdania nagród część artystyczną zapewnili uczniowie Zespołu Szkół im. TOW Gryf Pomorski w Miechucinie, którzy zaśpiewali utwory od Czesława Niemena („Sen o Warszawie”), po Skaldów („Wiosna”), a także uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Leźnie po kierownictwem Pani Gabrieli Dudzik, którzy zaprezentowali spektakl kabaretowy w języku kaszubskim.

W tym roku konkurs rozrósł się do dwóch nowych kategorii: „Gimnazjum” oraz „Język Kaszubski”. Jak rok temu, tak i w tym roku napłynęło bardzo wiele prac w kategoriach związanych z językiem polskim, natomiast „język kaszubski” jako novum dopiero zainaugurowało swoje bycie i organizatorzy mają nadzieję na większą ilość prac w kolejnej, III edycji konkursu.

- Przede wszystkim liczymy na zaangażowanie nauczycieli języka kaszubskiego, którzy mogą zainspirować młodych ludzi i dać im energię, aby spróbowali swoich sił także w pisaniu w języku kaszubskim. Kultura kaszubska jest bardzo bogata i warto korzystać ze wszystkich możliwych form kaszubszczyzny – zachęca Piotr Chistowski, organizator konkursu

W skład jury poszczególnych kategorii zasiedli: Sylwia Kubryńska, Teresa Monika Rudzka, Anna Trepczyk, Anna Stefanowska, Nikolina Rudol, Tomasz Fopke i Paweł Pytka.

Wśród obecnych na rozdaniu nagród gości znaleźli się: Stanisław Lamczyk – Poseł na Sejm RP, Jerzy Grzegorzewski – Wójt Gminy Chmielno, Stanisław Piask – Radny Powiatu Kartuskiego, Tomasz Fopke- Radny Powiatu Kartuskiego, Wiceprezes Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i członek jury w kategorii „Język Kaszubski” oraz  Edyta Klasa – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, Maria Dradrach – radna Gminy Chmielno, Zygmunt Hinca – Radny Gminy Chmielno,  oraz ks. Piotr Grabowski – proboszcz parafii p.w. św. Wojciecha i św. Brata Alberta Chmielowskiego w Miechucinie

Sponsorami w konkursie byli: Kaszubska księgarnia „Czec”, Księgarnia „Kaszubska Książka”, Księgarnia „Biały Kruk”, Firma „Nowator” oraz Sklep „Karnet”.

O szczegółach III edycji konkursu informować będziemy na bieżąco.

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

 II Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok”

Nagrodzeni:

Szkoły Ponadgimnazjalne:

* Wyróżnienie za opowiadanie „Varnas” otrzymała Małgorzata Treder z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie. Jej opiekunem jest  Pani Judyta Ducher.

* Trzecie miejsce za opowiadanie „Gwiazdka tuż, tuż” otrzymała Paulina Wołoszyk z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Jej opiekunem jest Pani Marta Furman.

* Drugie miejsce za opowiadanie „Walpurgia” otrzymała Daria Ziemińska z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Jej opiekunem jest Pani Beata Grzenkowicz

* Pierwsze miejsce otrzymała Natalia Benkowska, za opowiadanie „Szkoła Życia”. Jej opiekunem jest Marta Furman

Gimnazjum:

* Trzecie miejsce za opowiadanie „Miłość jest wieczna” otrzymała Dominika Bolin. Uczennica Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Jej opiekunem jest Beata Płotka.

* Drugie miejsce za opowiadanie „Antykwariat” otrzymała Zuzanna Kopacz z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach. Jej opiekunem jest Magdalena Klawikowska

* Pierwsze miejsce za opowiadanie „Ostatnie światło” otrzymał Bartłomiej Żaczek z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Przyjaźni. Jego opiekunem jest Maria Karcz

Język Kaszubski:

* Pierwsze miejsce za opowiadanie „Apartny pies” otrzymali: Marta Kitowska, Dominika Serkowska, Julita Mielewczyk, Agata Piotrowska, Damian Klasa i Adam Dradrach z Zespołu Szkół w Miechucinie. Ich opiekunem jest Elżbieta Kowalczyk.

 

Czytany 2004 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 marzec 2015 10:35

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Hotel Szymbark
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl