Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:czepek | czepk, czepeczk (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 23 styczeń 2015 21:48

Kolędowe sukcesy w Szemudzie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
na zdjeciu “Spiéwné kwiôtczi” z Banina na zdjeciu “Spiéwné kwiôtczi” z Banina

X Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Gimnazjum w Szemudzie przeszedł do historii. Dla uczestników z powiatu kartuskiego przebiegł on całkiem udanie. Między innymi w kategorii solistów z klas I-III zwyciężyła Kornelia Domaszk z Sierakowic, zaś wśród zespołów z kat. IV-VI najwyżej oceniono rodzinny duet Dominikę i Mikołaja Gawinów z Sulęczyna.

Wśród zwycięzców znalazła się też Weronika Pryczkowska reprezentująca Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie z Banina. Była najlepsza wśród dorosłych solistów. Weronika dodatkowo otrzymała nagrodę specjalną za najlepszą wymowę kaszubską. W tej kategorii trzecie miejsca zajęła Marta Okrój, również związana z ZKP Banino, choć na konkursie reprezentująca jedno z kartuskich liceów. Pomiędzy uplasowała się Daria Baske z Kartuz. Banińskie Zrzeszenie wystawiło także zespół "Spiéwné kwiôtczi", który otrzymał wyróżnienie. Ponadto z powiatu kartuskiego z sukcesami wystąpili uczniowie z Dzierżążna, Kiełpina, Chwaszczyna i Przodkowa. Znacznie więcej uczestników było z powiatu wejherowskiego. (jd)

Czytany 2405 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl