Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kwilenie | kwilenié, skòlenié, piszczenié, nimrotanié, jazgùlkanié, jazgòwanié (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 24 październik 2022 20:46

Miechucino w gminie Chmielno wyróżnione w finale wojewódzkim konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2022"

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Miechucino Miechucino

21 października 2022 r. w sali "Polskie Niebo" w Gdańsku podczas uroczystej gali Wójt Gminy Chmielno wraz z sołtysem Andrzejem Markowskim, Radną Marią Dradrach i przedstawicielkami KGW Miechucinoodebrali z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodę tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś Pomorska", którego organizatorem jest Samorząd Województwa Pomorskiego. 

Miechucino- najpiękniesza wieś Powiatu Kartuskiego 2022, to miejscowość o charakterze rolniczo-usługowym, położona w pięknych okolicznościach przyrody. Miechucino leży na terenieKaszubskiego Parku Krajobrazowego. Wieś położona nad jeziorami Wielkim,  i rzeką Łebą, przylega do kompleksu Lasów Mirachowskich z rezerwatami przyrody Leśnym Oczkiem i Staniszewskim Błotem. Walorem Miechucina jest nie tylko przyroda, estetyka, ale czynnik społeczny. W miejscowości działają prężnie różne organizacje: Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Uczniowski Klub Sportowy "Remus", drużyna piłkarska „Sparta Miechucino”, Schola Parafialna oraz Klub Seniora.

W Miechucinie odwiedzić można również takie zabytki jak Dworzec kolejowy o 120-letniej historii, gdzie tuż obok znajduje się wyremontowana wieża ciśnień. Owa wieża została również uwieczniona na logotypie wsi, który znajduje się na wjeździe do miejscowości. Wizytówką Miechucina jest Promenada Jana Pawła II nad Jeziorem Wielkim i Park Rekreacyjny. Warto wspomnieć o Kościele pw. św. Wojciecha i Brata Alberta w Miechucinie, który umiejscowiony jest na wysokim wzniesieniu i jest widoczny z sąsiednich miejscowości. 

Wieś kładzie duży nacisk na kulturę. Co roku organizowane są festyny rodzinne i tematyczne (np. „Sobótki”, „Święto Dyni”, "Dzień Ziemniaka", „Pożegnanie lata”, "Piknik Rodzinny nad Jeziorem Wielkim") podczas których organizowany jest turniej w piłkę plażową, ognisko i wiele innych atrakcji dla wszystkich uczestników wydarzenia. Co roku organizowany jest turniej gry karcianej „Baśka”, ponadto organizowane są co dwa lata na przemiennie z Chmielnem Dożynki Gminno-Parafialne.

Galeria

{gallery}3296{/gallery}
Czytany 1594 razy
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Dwa mieszkania wakacyjne
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl