Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:bieżnia | bieżniô, biegòwnica (sł. Jan Trepczyk)
piątek, 03 czerwiec 2022 00:00

Eliminacje gminne 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA”

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Eliminacje do gminnego 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA” Eliminacje do gminnego 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA”

Eliminacje gminne 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA”

W Domu Kultury w Chmielnie odbyły się eliminacje gminne 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA”.

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej.

Komisja w składzie Jadwiga Hewelt (przewodnicząca), Elżbieta Bugajna oraz Maria Reszka po wysłuchaniu 27 recytatorów przyznała następujące miejsca:

Kategoria I-przedszkolna i klasy „0”

I miejsce Agata Szreder-SP w Reskowie

II miejsce Wiktoria Reich-Przedszkole Samorządowe Baśniowa Kraina w Chmielnie

III miejsce Hubert Neumann-Przedszkole Samorządowe Baśniowa Kraina w Chmielnie

Wyróżnienia:

Martyna Czaja-SP w Kożyczkowie

Hanna Lelek-SP w Borzestowie

Maksymilian Regliński-SP w Borzestowie

Kategoria II-uczniowie klas I-III SP

I miejsce Dominika Reiter-SP w Borzestowie

II miejsce Maria Kmita z SP w Miechucinie i Oliwia Bobkowska z SP w Reskowie

III miejsce Milena Steinka z SP w Reskowie

Wyróżnienie Jagoda Gołąbek z SP w Kożyczkowie

Kategoria III – uczniowie klas IV-VI SP

I miejsce Michalina Marcińska z SP w Chmielnie

II miejsce Amelia Steinka z SP w Miechucinie

III miejsce Lena Labuda z SP w Chmielnie

Wyróżnienie Maja Malek z SP w Borzestowie

Kategoria IV – uczniowie klas VII – VIII SP

I miejsce Wiktoria Modrzewska z SP w Miechucinie

II miejsce Roksana Czaja z SP w Kożyczkowie

III miejsce Maja Szlagowska z SP w Chmielnie

Kategoria V – uczniowie szkół branżowych i ponadpodstawowych

I miejsce Paulina Penkowska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom I miejsc, którzy wezmą udział w Finale Wojewódzkim Konkursu w dniach 11-12 czerwca br. w Chmielnie, życzymy powodzenia!

Czytany 389 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 czerwiec 2022 13:02
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl