Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kapsel | kapsel, kapsla (sł. Eugenisz Gołąbek)
sobota, 02 kwiecień 2022 00:00

Urodziny Andersena… w Chmielnie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967. W sobotę Gminy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie zorganizował czytanie dzieciom baśni Andersena aranżując do tego przytulną przestrzeń w Domu Kultury. Czytający seniorzy: babcia Irka, babcia Maria, babcia Basia i dziadek Tadzio zasiadali na fotelu otulonym książkami i przenosili najmłodszych do świata baśni. Wyobrażeniom o świecie Brzydkiego Kaczątka, Królewny na ziarnku grochu, Małej Syrenki, Calineczki, Dzikich Łabędzi czy Dziewczynki z zapałkami sprzyjała wystawa ilustracji oraz kolorowanki, które przygotowane zostały dla uczestników wydarzenia.

Pamiętajmy, aby czytać dzieciom nie tylko od święta, ale w miarę możliwości również w wolnym czasie. Nic jak czytanie książek dla najmłodszych nie jest w stanie tak pobudzić wyobraźni. Światowy dzień książki dla dzieci jest bez wątpienia okazją do licznych zabaw i spędzenia czasu w sposób kreatywny, ale również ma na celu zapoznanie się z twórczością literacką.

Czytany 255 razy
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Stadnina Kolano
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 181 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl