Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kalkulacyjny | kalkùlacyjny (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 08 listopad 2019 19:50

Kaszubska Fundacja Rehabilitacji osób niepełnosprawnych "Podaruj trochę słońca" - Pierszczewo

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Hipoterapia

Stadnina konika polskiego w Starkowej Hucie hoduje i przygotowuje konie do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Do zajęć z zakresu hipoterapii w naszej fundacji jest kilka myszatych koników z czarną pręgą. To najlepsi przyjaciele naszych dzieci. Konie nie oceniają, konie są cierpliwe i ciepłe. Tego potrzebują nasi niepełnosprawni podopieczni.

To właśnie koń, jako jedyne zwierzę na świecie chodzi tak samo jak człowiek. Dlatego układ kostno - stawowy dziecka położonego bądź posadzonego na koniu i prowadzonego w stępie pracuje tak samo, jakby porażone nóżki same chodziły czy raczkowały. To fenomenalne, że futrzany cieplutki przyjaciel może wpływać na poprawę wzorca ruchu, na poprawę poczucia równowagi, może też kształtować orientację przestrzeni, orientację własnego ciała, a co bardzo ważne - daje poczucie sukcesu przez co prowadzi swoistą psychoterapię osoby niepełnosprawnej.

Hipoterapię prowadzoną przez Kaszubską Fundację Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Podaruj trochę słońca" dofinansowuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Czytany 520 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Słoneczne Wzgórze
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl