Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:egzaminować | egzaminowac, przepëtëwac (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 08 listopad 2019 19:43

Koniczynka - Nowa wieś Lęborska

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jazda Konna I Tereny

Dla Dzieci, Młodzieży I Dorosłych
Zapraszamy na jazdę konną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla Młodszych Dzieci
Prowadzimy przejażdżki na małym koniu rasy huculskiej Stępku oraz kucu Riwiera i większym koniu Warka. Zajęcia polegają na jeździe na koniu, ćwiczeniach, karmieniu po jeździe np. marchewką czy suchym chlebem oraz czyszczeniu. Dzieci mogą jeździć konno już od ok. 2 lat i z naszego doświadczenia wiemy, że sprawia im to bardzo dużo radości. Naukę jazdy dla dzieci rozpoczynamy oprowadzankami, przechodząc stopniowo na lonżę. Czas trwania zajęć zależny jest od wieku i predyspozycji dziecka - 10, 15 lub 30 minut.


Dla Dzieci Starszych, Młodzieży I Dorosłych
Oferujemy naukę jazdy konnej oraz przygotowania konia do jazdy (czyszczenie, siodłanie, itd.). Mamy do dyspozycji 10 różnej wielkości i różnych ras koni. Konie są spokojne oraz miłe w obsłudze i podczas jazdy. Zajęcia odbywają się na dużym padoku lub w przypadku niepogody na krytej hali. Naukę prowadzimy indywidualnie lub w grupach. Nie prowadzimy nauki w "zastępie", chyba, że wymaga tego program zajęć (umiejętność trzymania odległości między końmi, itp.).
Czas trwania zajęć zależny jest poziomu zaawansowania i chęci dziecka - 30 lub 60 minut.


Wyjazdy W Teren I Mini Rajdy
Jeźdźcom zaawansowanym proponujemy wyjazd w teren w piękne okolice "Błękitnej Krainy". Wspaniała przyroda, piękne lasy i tereny dostarczą niezapomnianych przeżyć. Tym, dla których wyjazd w teren to za mało, proponujemy minirajdy z przepięknymi widokami i postojem we wspaniałych miejscach. Czas trwania wyjazdów teren to ok. 1,5 godziny, natomiast minirajdów to ok. 3 godziny.

Aby umówić zajęcia, wystarczy skontaktować się z nami. Zajęcia umawiamy na konkretny dzień i godzinę. Prosimy nie przyjeżdżać spontanicznie, ponieważ nie możemy wówczas zagwarantować realizacji zajęć.

Prosimy nie spóźniać się. Do czasu trwania zajęć nie doliczamy czasu spóźnienia, ponieważ opóźniły by się następne zajęcia, co prowadziłoby do niepotrzebnego chaosu. Spóźnienie nie powoduje zmniejszenia opłaty za zajęcia. W przypadku nieobecności na umówionych zajęciach (brak informacji przekazanej nam z wyprzedzeniem najpóźniej do rana w dniu zajęć), zajęcia uznajemy za zrealizowane. Zajęcia prowadzimy niezależnie od pogody (z wyjątkiem terenów) - posiadamy halę.

HIPOTERAPIA

Hipoterapia Dzieci I Młodzieży
Zapraszamy na zajęcia hipoterapii i terapeutycznej jazdy konnej dla dzieci i młodzieży.

O Hipoterapii
Hipoterapia (słowo tworzą dwa wyrazy greckie: hippos - koń i therapeuticos - leczniczy) - jest to działanie mające na celu przywracanie zdrowia i usprawnianie przy pomocy konia i jazdy konnej osób: po przebytych chorobach zostawiających trwałe ślady w sprawności fizycznej i w życiu psychicznym, upośledzonych umysłowo, z deficytami rozwojowymi, z uszkodzeniami analizatorów (wzrok, słuch), niedostosowanych społecznie. Celem terapii z koniem i terapii jazdą konną jest przywrócenie tym osobom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie.

Zajęcia Hipoterapii

Zajęcia prowadzone są na koniu w asekuracji. Zależnie od stanu pacjenta ralizowane są przy koniu, na koniu w pozycji leżącej, siedzącej, z asekuracją na koniu lub obok konia.
Zajęcia trwają 30 minut. Pamiętać należy, że do tego czasu wlicza się przywitanie z koniem, wsiadanie, żegnanie z koniem i karmienie np. marchewką.

Aby umówić zajęcia, wystarczy skontaktować się z nami. Zajęcia umawiamy na konkretny dzień i godzinę. Prosimy nie przyjeżdżać spontanicznie, ponieważ nie możemy wówczas zagwarantować realizacji zajęć.

Prosimy nie spóźniać się. Do czasu trwania zajęć nie doliczamy czasu spóźnienia, ponieważ opóźniły by się następne zajęcia, co prowadziłoby do niepotrzebnego haosu. Spóźnienie nie powoduje zmniejszenia opłaty za zajęcia. W przypadku nieobecności na umówionych zajęciach (brak informacji przekazanej nam z wyprzedzeniem najpóźniej do rana w dniu zajęć), zajęcia uznajemy za zrealizowane. Zajęcia prowadzimy niezależnie od pogody - posiadamy halę.

Nie wymagamy orzeczenia o niepełnosprawności, jednak niezbędne jest dostarczenie zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do hipoterapii.

Czytany 446 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl