Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:mandaryński | mandarińsczi (sł. Eugenisz Gołąbek)
niedziela, 17 listopad 2019 00:00

17.11.2019 - Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w Kartuzach

Autor:  Piotr Chistowski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

już 16 listopada otwarta zostanie baza rodzin SZLACHETNEJ PACZKI!  Od tego dnia będzie można wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. 

 
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Marsz Wojewódzki, który odbędzie się 16 listopada o godz. 11:00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni oraz na Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w Kartuzach - 17 listopada. W Kartuzach startujemy przy Urzędzie Miejskim w Kartuzach o godz. 13:00 i zmierzamy na Rynek. 

Aby wybrać rodzinę (od 16 listopada):
 1. Wejdź na stronę szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny
 2. Pierwszym krokiem będzie wybór okolicy, w której chcesz pomagać.
 3. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej przygotować pełną pomoc.
 4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Skontaktuje się z Tobą po wyborze rodziny.
 5. W czasie Weekendu Cudów (7 i 8 grudnia 2019 roku) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekażecie je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
 6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci jej podziękowanie.

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

 
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. W Akademii walczymy o zmianę w życiu dzieci, które w siebie nie wierzą, mają trudności w szkole, które często pochodzą z biednych rodzin. Uczymy je zaradności i pokazujemy jak pokonywać dotychczasowe porażki. Pracujemy z nimi indywidualne, w formule cotygodniowych zajęć z tutorem.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł. 

Z kolei przez cały rok szkolny 2018/2019 w programie Akademii Przyszłości uczestniczyło ok. 2 tys. dzieci. Każde z nich raz w tygodniu spotykało się na indywidualnych zajęciach ze swoim osobistym tutorem-wolontariuszem, ucząc się nowych rzeczy, poznając swoje mocne strony i przełamując ograniczenia.

 
W tym roku w powiecie kartuskim działają dwa rejony Szlachetnej Paczki (Rejon Kartuzy oraz Rejon Gmina Sierakowice), a także dwa kolegia Akademii Przyszłości (przy SP nr 1 w Kartuzach oraz przy SP nr 5 w Kartuzach).

KOMU I JAK POMAGAMY?
 • RODZINY W POTRZEBIE
Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.
 • WOLONTARIUSZE / SUPERW
Wolontariat w SZLACHETNEJ PACZCE jest bardzo wymagający. Zaczyna się czterostopniową rekrutacją, następnie odbywają się szkolenia. A potem SuperW wchodzi w życie ludzi, których dotknęła bieda czy tragedia. Walczy o ludzi. My pomagamy wolontariuszom w ich rozwoju. Co ciekawe, najczęściej trafiają do nas ludzie mocno zajęci. Bo czują, że czas spędzony z nami jest wartościowy i efektywny.
 • DARCZYŃCY
SZLACHETNA PACZKA to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek. Ale tylko to, co jest prawdziwe daje nam satysfakcję. My staramy się, aby w darczyńcach była jak największa radość pomagania. Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Dlatego wciąż rozwija się metodyka pracy nad „paczką”. I coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

W RAMACH SZLACHETNEJ PACZKI REALIZOWANE SĄ

 

RÓWNIEŻ TZW. PACZKI SPECJALNE:

 • PACZKA SENIORÓW
to odpowiedź na bardzo szczególną biedę. Znajdujemy osoby starsze i ubogie. Ale nie zmienimy ich emerytur. Możemy jednak sprawić, że nie będą sami. Szukamy im znajomych, łączymy. Może dalej będzie biednie, ale przynajmniej wesoło i nie samotnie.
 • PACZKA PRAWNIKÓW
wynika z odkrycia bariery, która trzyma ludzi w biedzie. Są nią problemy prawne. A trudno ubogim ludziom zapłacić prawnikom, a jeszcze trudniej trafić na takich, którzy będą chcieli ich przeprowadzić do wyzwolenia z prawnej pułapki. Jak często słyszymy, wielu prawnikom łatwiej dać z siebie wszystko, gdy pracują za darmo.
 • PACZKA LEKARZY
bo kolejną barierą są problemy zdrowotne. A jeden dobry lekarz może zdziałać więcej niż sto przychodni. Szukamy Judymów.
 • PACZKA BIZNESU
jest przyszłością SZLACHETNEJ PACZKI. Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Opracowujemy specjalne i nowatorskie modele kształcenia postaw probiznesowych i gospodarności. Chcemy uczyć ludzi jak żyć, by sobie radzić w życiu.
 

DLA FIRM: WSPIERAJ ROZWÓJ PACZKI W TWOJEJ OKOLICY

Projekt Inwestor Społeczny to innowacyjna forma zaangażowania w projekty społeczne dla przedsiębiorców i biznesu.

Inwestor wspiera darowizną rozwój wolontariatu Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w wybranym rejonie Polski, co przekłada się na realne zmiany w społecznościach lokalnych. To również okazja do wzmacniania wizerunku firmy dzięki realizacji wspólnych działań z Paczką i Akademią.

 
 
Czytany 851 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 listopad 2019 08:42

Media

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

noimage
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl