Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kosmetologia | kòsmetologiô (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 31 lipiec 2019 12:41

Centralne obchody Święta polskiej Policji z kaszubskim akcentem

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Centralne obchody Święta polskiej Policji z kaszubskim akcentem Centralne obchody Święta polskiej Policji z kaszubskim akcentem

W 100. rocznicę powołania Policji Państwowej centralne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze — ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci, odbyły się 24 lipca w Warszawie na Zamku Królewskim, a następnie na Placu Marszałka J. Piłsudskiego. Na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Związku Gmin Pomorskich Gmina Chmielno uczestniczyła w tym wydarzeniu.

  W sąsiedztwie Kolumny Zygmunta zaprezentowały się wszystkie wojewódzkie Komendy Policji. Jedną z części wystawowej, należącej do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, była prezentacja Gminy Chmielno, m.in. atrakcji turystycznych, kultury i folkloru. Największą atrakcję stanowiła rodzinna kapela kaszubska pana Piotra Jereczka, który na co dzień pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie. Kaszubi barwnymi strojami, poczęstunkiem regionalnym, a przede wszystkim muzyką przyciągali gości do pomorskiego stoiska, a jednocześnie skutecznie promowali Kaszuby.

Czytany 460 razy
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Stanica Wodna Chmielno
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl