Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kardynalstwo | kardënalstwò (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 24 maj 2019 00:00

Biesiada Kaszubska w Obornikach Wielkopolskich

Autor:  Bożena Hus / LGR Kaszuby
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Biesiada Kaszubska w Obornikach Wielkopolskich Biesiada Kaszubska w Obornikach Wielkopolskich

W dniu 19.05.2019 r. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wzięła udział w wydarzeniu przybliżającym kulturę i tradycje Kaszub mieszkańcom Obornik Wielkopolskich.

W Wydarzeniu wzięła również udział kilkudziesięcioosobowa grupa z kaszubskiego Chmielna i okolic czyli między innymi członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Chmielnie”, działającego od 1984 roku, członkinie kaszubskich Kół Gospodyń Wiejskich (Kożyczkowianki, Marzebionczi), które zaprezentowały potrawy kuchni lokalnej, gawędziarz kaszubski, osoby prowadzące warsztaty wyplatania koszy, szycia i naprawy sieci rybackich itd.
Organizowane wydarzenie stanowiło  próbę przybliżenia mieszkańcom Obornik naszej kultury, zwyczajów i tradycji. W programie zaplanowano wykłady z zakresu historii rybołówstwa na Kaszubach, pokaz mielenia tabaki, zupę rybną gotowaną na żywo, degustację wędzonych węgorzy, pstrągów, sielaw, karmazynów oraz łososi, występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Chmielanie” zarówno w tańcu kaszubskim jak i rybackim. Przedstawiciele LGR Kaszuby prowadzili zajęcia animacyjne dla zgromadzonych gości w postaci warsztatów malarstwa na drewnianych deskach kuchennych, podkładkach pod kubek, zakładkach do książek, kubkach i torbach ekologicznych oraz papierowych. Dodatkowo dzieci mogły skorzystać ze stanowiska do malowania twarzy, skręcania kolorowych baloników oraz malowania na sterczu.  Na imprezie nie zabrakło także naszych rybackich zabaw: wędzarni, wyścigu czółen i łowiska, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Czytany 1093 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 26 maj 2019 22:51

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Kaszubski Dworek
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 553 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl