Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:fascynujący | fascynëjący (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 04 grudzień 2018 09:43

Podsumowanie I edycji projektu "Warto zapukać do drzwi"

Autor:  Piotr Chistowski
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
"Warto zapukać do drzwi" "Warto zapukać do drzwi"

30 listopada na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się podsumowanie I edycji projektu "Warto zapukać do drzwi!".


Piątkowe spotkanie było okazją do wręczenia upominków oraz podziękowań, biorącym udział w projekcie seniorkom oraz wolontariuszom, a także przyjaciołom projektu. Jako, że było to ostatnie spotkanie przedświąteczne w tym gronie, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. W świąteczny nastrój wprowadził nas także mały koncert Khrystyny Fetisovej, uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, która zaśpiewała m.in. jedną z najpiękniejszych kolęd - "Cichą noc", zarówno po polsku, jak i w języku ukraińskim. Wieńcząc I edycję projektu, nie zapomnieliśmy o uroczystym torcie i wspólnej zabawie. Seniorki pokazały nam, co to znaczy dobra zabawa, niemal w ogóle nie schodząc z parkietu.
Niezwykłą niespodziankę zgotowali nam także harcerze z Sierakowic, którzy odwiedzili nas podczas wydarzenia i przygotowali dla nas wiele gier i zabaw.
Projekt "Warto zapukać do drzwi!" to nowy pomysł realizowany na terenie gminy Chmielno, realizowany przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON- STOP”. Celem programu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. Wierzymy, że różne pokolenia potrafią odnaleźć wspólny język, a otwarcie się na drugą osobę może dać wiele radości obu stronom. "Warto zapukać do drzwi!” ma na celu integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy Chmielno, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów. Projekt skierowany jest do osób doświadczonych, w zaawansowanym wieku. Osób samotnych, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, miło spędzić czas i porozmawiać z drugim człowiekiem.

W trakcie projektu wolontariusze przeszli specjalne szkolenie, przygotowujące ich do realizacji całego projektu oraz spotkania z seniorem. Przez parę miesięcy, każdy z wolontariuszy spędzał czas ze swoim seniorem - rozmawiali, rozwijali swoje pasje, wspominali i dzielili się swoimi radościami i smutkami. Odbyły się także różne wydarzenia, mające na celu integrację seniorów i ich aktywizację, m.in. warsztaty fotograficzne pod okiem Aleksandry Robak oraz wspólny seans filmu "Zimna Wojna" w Kinie za Rogiem w Chmielnie. (zdjęcia z wydarzeń, także w załączeniu). 
I edycja projektu została zrealizowana dzięki dotacji Gminy Chmielno. 
 
Więcej o działalności stowarzyszenia na naszym facebooku oraz na stronie: www.chmielno-nonstop.pl.
 
Czytany 1745 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 grudzień 2018 09:47

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy KREFTA
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 218 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl