Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:leśny | lasny (sł. Eugenisz Gołąbek)
sobota, 09 marzec 2013 11:45

Dzień Życzliwości

Autor:  GOK Chmielno
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

ZWYKŁA ŻYCZLIWOŚĆ, A JEST WARTOŚCIĄ, O KTÓREJ MÓWI SIĘ ZAWSZE Z GODNOŚCIĄ.

"Życzliwym być każdemu wypada,

Życzliwym być to  gratka nie lada,

Życzliwym być z uśmiechem na twarzy,

Życzliwym być niech często się zdarzy..."

Dzień Życzliwości

Bardzo uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia już od kilku dni. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali „ uśmiechnięte” emblematy oraz wybierali najbardziej życzliwą osobę w klasie.

 

Klasa V przygotowała przestawienie nawiązujące tematycznie do tego dnia. Każda klasa miała także za zadanie przygotować hasła lub wierszyki na temat życzliwości, z których stworzyliśmy Kodeks Życzliwości obowiązujący w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie. W tym szczególnym dniu uczniowie przyszli do szkoły klasowo ubrani  w wybranych  kolorach z przypiętymi emblematami. W różnych miejscach szkoły zostały wywieszone plakaty z napisanymi słowami "kluczami" nawiązującymi do kodeksu, określającego zasady zachowania i postępowania każdego człowieka.  Oto kilka naszych zasad:

 

  • W życiu codziennym kierujemy się życzliwością, uprzejmością i tolerancją.
  • Bezkonfliktowo rozwiązujemy sytuacje problemowe.
  • Dostrzegamy problemy innych i staramy się pomagać tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

Pamiętajmy o wzajemnej życzliwości każdego dnia, a nie tylko raz w roku. Życzliwość nic nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.

dzień życzliwości

Odbyły się klasowe wybory na Najżyczliwszego Ucznia. W poszczególnych klasach tytuł ten zdobyli:

 

kl.I - Paulina Szymichowska

kl.II - Wiktoria Trepczyk

kl.III - Magdalena Bela

kl.IV - Kinga Wittek

kl.V - Natalia Ropela

kl.VI - Jacek Leman

 

Laureaci otrzymali czekoladki.

dzień życzliwości

GRATULUJEMY !!!

Szkolny Dzień Życzliwości obchodziliśmy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że zagości w kalendarzu imprez szkolnych.

dzień życzliwości

dzień życzliwości

dzień życzliwości

Przez kilka tygodni w Szkole Podstawowej W Kożyczkowie trwała zbiórka zabawek dla dzieci przebywających w szpitalu w Kartuzach. Akcja zbierania zabawek zakończyła się pełnym sukcesem. W czwartek 28 lutego dostarczone zostały do kartuskiego szpitala, na oddział dziecięcy pluszaki i inne zabawki, zebrane przez uczniów naszej szkoły. Udało się zebrać sporo ładnych maskotek i innych zabawek. Miejmy nadzieję, że dzięki tej akcji na twarzach małych pacjentów częściej zagości uśmiech, a chwile, które muszą spędzić w szpitalu będą, chociaż trochę radośniejsze.

Zbiórka

Kochani, życzymy Wam szybkiego powrotu do zdrowia!

Zbiórka

Czytany 9682 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 marzec 2013 14:14

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Wichrowe Wzgórze
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl