Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:jaskółka | jaskùlëczka, jaskùlëca, jaskùłka (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 08 luty 2017 00:00

FERIE W GMINNYM OŚRODKU KULTURY, SPORTU I REKREACJI W CHMIELNIE.

Autor:  Katarzyna Puzdowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci z gminy Chmielno przeżyły niesamowitą przygodę w ,,Nocnej Krainie''.  Tamatem przewodnim były sowy oraz kosmos. Dla dzieci przygotowaliśmy aktywne formy spędzania czasu. Pierwszy dzień minął na maratonie bajek jak w prawdziwym kinie dla uczestników popcorn i słodkość. We wtorek coś dla zdrowia - ZUMBA KIDS z Panią Svetlaną Zharikovą. Zorganizowaliśmy również wyjazd do Cieplewa na film ,,MISIEK W NOWYM JORKU''. Czwartek minął na zabawach z zabawy z Animatorem a z kolei piątek odwiedzili nas odlotowi goście w GOK-u! Na początek dzieci przygotowały piękne sówki z masy solnej z Panią Bożeną Kupper-Krzyżanowską, która prowadzi u nas zajęcia z rękodzieła a potem.. czekało ich spotkanie z prawdziwymi sowami - zajęcia z leśniczym z nadleśnictwa Wejherowo.Dzieci i młodzież mogła spojrzeć prawdziwej sowie w oczy. Poznać jej sekrety i zobaczyć jak niebezpieczny drapieżnik kryje się pod piórkami. 

Drugi tydzień ferii zaczeliśmy nietypowo. Odwiedziło nas przenośne planetarium z Zabrza. Razem odbyliśmy międzyplanetarną podróż śladami gwiazd. Skolei wtorek drugą cześć przygody czyli dzień eksperymentów - historia wszechświata , tajemnice wybuchów na słońcu, budowa poszczególnych planet. Nie obyło się bez konkursu na najlepiej odwzorowany saturn z kinetycznego piasku. Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie książek o tajemnicach wszechświata. W środę zajęcia miały charakter proekologiczny mianowicie wspólnie z Natalią Stolc uczestnicy zbudowali dwie gigantyczne ekologiczne rakiety kosmiczne z surowców wtórnych. W czwartek w ramach zajęć obejrzeliśmy teatrzyk z przesłaniem ,,Skarb to nie tylko złoto''. Ferie zakończyliśmy aktywnymi kosmicznymi wariacjami zabawami z animatorką - Dominiką Rutkowską.

Podczas dwutygodniowej serii zajęcia dla dzieci były całkowicie bezpłatne. Jedynie koszt wyjazdu do kina wynosił 5zł

Dziękujemy za tak liczną obecność! Zapraszamy na cykliczne zajęcia odbywające się na co dziennie w GOKSiR w Chmielnie.

 

Ferie w Świetlicach Wiejskich

w Łączyńskiej Hucie oraz na Maksie.

Świetlica Wiejska w Łączyńskiej Hucie zamieniła się w Starożytną Grecję i Rzym.Dzieci nie miały czasu na leżenie bo malowały na szkle bogów i boginie, kleiły puszki pandory, robiły naczynia z cementu kreatywnego,malowały piękne maski.Dziewczyny projektowały i szyły piękne suknie, chłopcy rzeźbili swoje bicepsy.Wszyscy wymyślali w grupach legendy i je przedstawiali dla publiki.A co się działo w kuchni - pizza, lody, szyszki, drożdżówki, nuggetsy, ciasteczka dla każdego coś pysznego.

Link do zdjęć:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1379841445379542&id=1028547587175598

W Swietlicy Wiejskiej na Maksie królował Haft krzyżykowy pod czujnym okiem Pani Hanki Klinkosz powstawały piękne dzieła. Pani Hania prowadzi zajęcia od podstaw zarówno w Gminnym Ośrodku Kultury jak i w świetlicy. Zajęcia podczas ferii miały również w sobie rywalizacje – odbywał się turniej szachowy! Wszystkiemu towarzyszyły kulinarne szaleństwa czyli przygotowane przez uczestników zajęć smakołyki.

Linki do zdjęć:

https://www.facebook.com/goksirchmielno/photos/pcb.1805947029675622/1805946043009054/?type=3&theater

https://www.facebook.com/goksirchmielno/photos/pcb.1806458066291185/1806453126291679/?type=3&theater

https://www.facebook.com/goksirchmielno/photos/pcb.1805920359678289/1805910543012604/?type=3&theater

Czytany 1967 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Restauracja Kaszubska
( / Baza kulinarna)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 643 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl