Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kark | kark, szëja (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 28 październik 2016 22:44

"Skarbë Kaszëb" na antenie TV

Autor:  jd
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
"Skarbë Kaszëb" na antenie TV "Skarbë Kaszëb" na antenie TV

Ukazał sie już czwarty odcinek nowego programu o tytule "Skarbë Kaszëb" emitowanego co tydzień w Twojej Telewizji Morskiej w Wejherowie. Prowadzącym jest redaktor Eugeniusz Pryczkowski, znany głównie z programu Telewizji Gdańsk "Rodnô Zemia" (1990-2010) oraz "Spiéwné ùczbë" (2010-2015) emitowanego w Telewizji Wybrzeże.

Program ukazuje wspaniałe miejsca kaszubskiego regionu, ciekawe obiekty, interesujące historie, wybitnych ludzi, w przeszłości i współczesności. Pierwsze dwa odcinki mówiły o historii Wejherowa zapoczątkowanej przez Jakuba Wejhera, w kolejnym już pokazano najwyższy szczyt Kaszub Wieżycę oraz Kaszubski Uniwersytet Ludowy w tej miejscowości. Czwarty, który ukazał się tuz przez Wszystkimi Świętymi w rocznicę mordu piaśnickiego, poświęcony jest tej strasznej tragedii, która pochłonęła 12 tysięcy ofiar, w tym co najmniej 2 tysiące inteligencji kaszubskiego regionu. W najbliższym będą materiały o kaszubskich pisarzach, o wybitnym prof. Gerardzie Labudzie i jego pomniku w Luzinie, o Pomorskiego Szkole Szybowcowej w Gostomiu.

Serdecznie zapraszamy do oglądania na stronie internetowej TTM. (jd)

Czytany 1837 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 listopad 2016 21:00

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Plac zabaw - Garcz
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl