Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:łubin | lëpin (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 25 październik 2016 00:00

Chcesz pomagać jako firma? Szlachetna Paczka zaprasza!

Autor:  Piotr Chistowski
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Chcesz pomagać jako firma? Szlachetna Paczka zaprasza! źródło: szlachetnapaczka.pl

Zauważyliśmy, że firmy często szukają dla siebie pomysłu na lokalne zaangażowanie. Chcą robić coś dobrego dla innych, co pozytywnie wpłynie na społeczność, ale też na pracowników firmy. To z myślą o nich, Szlachetna Paczka uruchamia nowy projekt: Inwestora Społecznego – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Mała dziewczynka w liście do Mikołaja prosi o pierś z kurczaka dla mamy. Starsza samotna kobieta straciła wzrok i nie ma do kogo się odezwać. Niepełnosprawny chłopiec zostaje sam z ojcem, bo mama odchodzi, gdy choroba dziecka staje się za dużym ciężarem. Do takich rodzin żyjących w rejonach Kartuzy i Sierakowice, już od lat dociera SZLACHETNA PACZKA. Tylko rok temu, pomoc otrzymały, w samym rejonie Kartuzy 52 rodziny, a w zaangażowało się w tym rejonie 24 wolontariuszy. Wszystko po to, by dać potrzebującym nadzieję i impuls do zmiany.

W naszym województwie działa także AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI – siostrzany projekt SZLACHETNEJ PACZKI, który pomaga dzieciom z trudnościami w szkole.

Inwestor, który zmienia wszystko

Obydwa projekty działają w oparciu o system rejonów i kolegiów, których w całej Polsce jest blisko 900. W tym roku organizatorzy projektów zapraszają przedsiębiorców do roli Inwestora Społecznego. To nowość, która ma zaangażować do pomagania głównie małe i średnie firmy, szukające dla siebie mądrego zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności.

Inwestor Społeczny to firma, która decyduje się na finansowe wsparcie konkretnego, wybranego przez siebie rejonu SZLACHETNEJ PACZKI, lub kolegium AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Inwestor przekazując darowiznę wysokości 5000 PLN, umożliwia lokalną organizację Paczki i Akademii. To dzięki niemu, wolontariusze mogą docierać do potrzebujących i rozwijać swoje kompetencje. Dzięki niemu, ubodzy otrzymują wsparcie od darczyńców.

Rozwój, wpływ i ludzie

Wpływ na lokalną społeczność, nowe kontakty ze świetnymi ludźmi z okolicy, korzyści wizerunkowe dla firmy, a także możliwość odliczenia darowizny od podatku – to główne korzyści, jakie najczęściej wymieniają Inwestorzy Społeczni.

Dla Małgorzaty, to także okazja do zbudowania dobrych relacji między pracownikami: – Pachnąca szarlot ka dla samotnej staruszki z blo ku obok. Laurka od Twojego dziecka dla dziecka z ubogiej rodziny. Wspólne chwile wzru szenia z Twoimi pracownikami, kiedy wolontariusz powie Wam, że niepełnosprawny chłopiec z sąsiedztwa dostał pierwszy w życiu wózek inwalidzki i w końcu będzie mógł uczyć się w szkole – wymienia Małgorzata, Inwestor Społeczny z Pomorza. To niezapomniane przeżycia, które bardzo nas wszystkich zbliżyły w firmie. Poczuliśmy się naprawdę jak drużyna – dodaje.

Dla Krzysztofa – Inwestora z Warszawy – ta forma pomocy wynika z jego niezgody na świat: – Założyłem firmę z potrzeby wpływu. Nie mam w sobie zgody na to, żeby świat wyglą dał tak, jak wygląda. Jak każdy biznesmen, założyłem firmę, bo wierzę, że moje produkty będą bardziej innowacyjne i lepiej zaspokoją potrzeby klientów. Ta niezgoda na rzeczywistość zmo tywowała mnie też do zostania Inwestorem Społecznym. Nie mam zgody na to, jak wygląda świat. Chcę, żeby był lepszy – podsumowuje Krzysztof.

Prywatnie, Krzysztof uwielbia biegi z przeszkodami. Runmageddon przypomina mu codzienność biznesową:
– Ciągle musisz pokonywać przeszkody. Ale nie zawsze dajesz sobie radę sam. Czasem Ty pomagasz ko muś, a ktoś Tobie. Tak samo jest w SZLACHETNEJ PACZCE. Dzi siaj dobrze radzę sobie w życiu i chcę wyciągnąć rękę do tych, przed którymi piętrzą się prze szkody – wyjaśnia.

Jak się zgłosić

Aby zostać Inwestorem Społecznym wejść na stronę www.inwestorspoleczny.pl, wybrać jedną z lokalizacji, w której jest obecny rejon SZLACHETNEJ PACZKI lub kolegium AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, i zdecydować się na inwestycję w rozwój wybranej okolicy. To jednorazowa darowizna w wysokości 5 000 PLN. Wpłata to pierwszy krok. – Od niej zaczyna się to, co najpiękniejsze – mówi ks. Stryczek. – Inwestor może wejść w nasz świat i codzienność, którą żyją nasi wolontariusze. Zaprosimy go do tego razem z pracownikami oraz bliskimi. Chcemy, by poczuł, jak duży jest jego wpływ społeczny i jak wiele zmienia jego zaangażowanie.

Czytany 2173 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Stadnina Kolano
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl