Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:hurkot | rëmòt, grochòt, bùrgòt (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 02 czerwiec 2016 22:35

Dzień Dziecka na hali sportowej w Chmielnie

Autor:  ZS w Chmielnie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzień Dziecka na hali sportowej w Chmielnie Dzień Dziecka na hali sportowej w Chmielnie

Z okazji Dnia Dziecka na hali sportowej w Chmielnie miała miejsce impreza rekreacyjno-sportowa dla uczniów klas V-VI i gimnazjum. Uczniowie szkoły podstawowej mieli swoją imprezę na trzech pierwszych, natomiast uczniowie z gimnazjum na trzech kolejnych lekcjach.

Każda klasa posiadała apaszki, koszulki czy spodenki w wylosowanym przez siebie kolorem. Wszystkie drużyny zaprezentowały przed zawodami oryginalna nazwę, okrzyk i transparent. Klasy z wychowawcą przygotowały i zaprezentowały zabawny wiersz lub piosenkę oraz wybrały miss i mistera w najzabawniejszym stroju. Trzech z uczniów z każdej klasy przystąpiło do konkursu wiedzy o sporcie.

Po konkursie na najlepsze wspólne klasowe wykonanie dowolnej piosenki, odbyły się konkurencje sportowe w której uczestniczyły sześcioosobowe drużyny. Zawodnicy strzelali do bramki z połowy boiska, celowali do materacy znajdujących się po drugiej stronie siatki boiska do siatkówki i rzucali piłką lekarską. Ponadto uczniowie ze szkoły podstawowej rzucali piłeczkami do celu, rywalizowali w wyścigu taczek, wyścigu z piłeczką na rakietce i w wyścigu na trzech nogach. Natomiast uczniowie z gimnazjum rzucali do siebie jajem. W tej nietypowej konkurencji wygrała drużyna z klasy I B, która podawała do siebie jajo do odległości 20,5 m !

Nad przebiegiem zawodów i punktacją czuwali wytypowani wcześniej sędziowie. Punkty przydzielane były w zależności od zajmowanych miejsc i poprawności wykonywanych zadań.

W szkole podstawowej w Chmielnie najwięcej punktów zdobyła klasa V (wychowawca K. Cieszyńska) wyprzedzając klasę VI A i VI B. Natomiast w gimnazjum zwyciężyła klasa II B (wychowawca Anita Puzdrowska), a za nimi kolejno I B, II A, I A, III A, III B.

Gratulacje dla wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.

Czytany 2048 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 czerwiec 2016 00:07

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl