Społeczność

Kaszuby - (kasz. Kaszëbë lub Kaszëbskô) to kraina historyczna w Polsce, będąca częścią Pomorza, którą zamieszkują Kaszubi, Tutaj prezentujemy historie ludzi związanych z regionem Kaszub.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:dogodny | dogódny (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 04 czerwiec 2020 13:42

Katolicka szkoła podstawowa w Żukowie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nasza placówka działa od 2 września 1991 roku i jest najstarszą katolicką szkołą podstawową w województwie pomorskim.

Co decyduje o tym, że nasza szkoła różni się od innych?

Przede wszystkim to, że jej katolicki charakter zakłada kształcenie i wychowanie w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi. Nieliczne, maksymalnie szesnastoosobowe klasy, umożliwiają dobry kontakt ucznia z nauczycielem.

Dzieci od pierwszej klasy uczą się języka  angielskiego, a od czwartej także niemieckiego. Posiadamy nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową z dostępem do Internetu.

Oprócz zajęć obligatoryjnych uczniowie mają możliwość rozwijać swoje pasje i zdolności. W szkole działają różnego rodzaju koła zainteresowań, takie jak matematyczne, teatralne, fletowe, plastyczne, informatyczne oraz chór szkolny. Na profesjonalną opiekę i pomoc mogą liczyć również uczniowie z różnego rodzaju dysfunkcjami, biorąc udział w terapii pedagogicznej i logopedycznej.

Wszystko to sprawia, że panuje tu niemal rodzinna atmosfera. Mówimy i myślimy o sobie wspólnota, ponieważ to słowo najpełniej oddaje istotę naszej szkoły.

Czytany 479 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 250 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl