Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kusznik | kùsznik (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 04 marzec 2015 16:12

Ekoturystyka - Bezpłatne szkolenia dla branży turystycznej w marcu i kwietniu 2015

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

CEL PROJEKTU

Celem głównym projektu jest wzmocnienie rozwoju przedsiębiorstw branży turystycznej poprzez działania w obszarze ekologii. Projekt zakłada realizacje 2 dniowego szkolenia z zakresu rozwiązań ekologicznych oraz ekoenrgetycznych, jak również indywidulanego doradztwa.

WARUNKI UDZIAŁU

Do projektu zapraszamy przedsiębiorstwa z branży turystycznej i rekreacyjnej: hotele, campingi, pensjonaty, ośrodki wczasowe, wypoczynkowe, restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki rekreacyjne, sportowe, parki rozrywki, itp.

PROGRAM SZKOLENIA

Prawo w zakresie ochrony środowiska, obowiązki firm î Energia (minimalizacja zużycia energii, alternatywne źródła energii i możliwość ich zastosowania 

Energia słoneczne, wiatrowa, wodna, ziemna, biomasa)

Systemy grzewcze, elektryczne oparte na odnawialnych źródłach energii i biopaliwach

Zaopatrzenie w wodę î Gospodarka odpadami î Ekoturystyka (fotosafari, birdwatching, ścieżki przyrodniczo-edukacyjne, dobre praktyki)

Budowanie ekologicznej marki produktu i wizerunku firmy

Analiza finansowa działań proekologicznych i możliwości dofinansowania działań ekologicznych

Ochrona środowiska a proces inwestycyjny

ZAKRES DORADZTWA î I INDYWIDUALNE DORADZTWO

Pierwsze indywidualne doradztwo (6 godzin na przedsiębiorstwo - przeprowadzone będzie w siedzibie firmy dla tych uczestników, którzy przeszli szkolenie z rozwiązań „Ekologicznych i ekoenergetyczne” w przedsiębiorstwach turystycznych. Podczas doradztwa uczestnicy będą wdrażać uzyskaną wiedzę szkoleniową w praktyce. Uczestnicy przygotują Plan Wdrażania Rozwiązań Proekologicznych (zawiera opis zidentyfikowanych obszarów, dla których należy przeprowadzić takie działania oraz wymierne wskaźniki ekonomiczne, jakie posłużą ocenie skuteczności planu po jego zakończeniu). Po zrealizowaniu doradztwa sporządzony zostanie raport z udzielonej usługi i zostanie dopracowany Plan Wdrażania Rozwiązań Proekologicznych, który powinien zostać zatwierdzony przez kierownictwo firmy

II INDYWIDUALNE DORADZTWO

Druga wizyta doradcy w firmie (3 godziny doradztwa na przedsiębiorstwo) – po pozytywnej ocenie, wizyta kończy się uzyskaniem certyfikatu „EKOTURYSTYKA”. Podczas pierwszej wizyty doradcy zostanie zbudowany standard określający warunki z zakresu stosowania rozwiązań proekologicznych dla firmy. Doradztwo będzie dotyczyło przeprowadzenia audytu energetycznego i weryfikacji wdrożonych rozwiązań, a więc jeżeli firma spełni standard i założenia Planu Wdrażania Rozwiązań Proekologicznych otrzyma certyfikat „EKOTURYSTYKA”.

KOSZTY SZKOLENIA

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny. Przedsiębiorstwo zgłaszające się do projektu otrzymuje zaświadczenie o udzielonej pomocy de minimis. W ramach projektu „EKOTURYSTYKA” przewiduje się zwrot kosztów dojazdu do miejscowości w której odbywa się szkolenie dla Uczestników Projektu. Zwrot kosztów dojazdu na szkolenie można otrzymać na podstawie wykorzystanych biletów lub na podstawie oświadczeń dotyczących wykorzystania samochodu prywatnego na ten cel. Koszty dojazdu na szkolenie są zwracane do wysokości orientacyjnej ceny biletów PKP w klasie 2 na danej trasie, niezależnie od wykorzystanego środka transportu.

 

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE Joanna Michewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. +48 58 555 19 27 kom. + 48 733 150 637

INFORMACJE O PROJEKCIE Kamila Górecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 665 34 00 05 Magdalena Szalla Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 665 34 00 06

TERMINY SZKOLEŃ

MARZEC 07-08.03.2015 17-18.03.2015 23-24.03.2015 26-27.03.2015 28-29.03.2015

KWIECIEŃ 01-02.04.2015 16-17.04.2015 20-21.04.2015 25-26.04.2015 29-30.04.2015

 

MIEJSCE SZKOLENIA ORAZ ZGŁOSZENIA: HOTEL VILLA BALTICA Ul. Emili Plater 1 81-777 Sopot www.villabaltica.pl

Czytany 2829 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 marzec 2015 16:19
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Pokoje gościnne
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl