Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:insygnia | jinsygnia (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 04 luty 2020 18:31

800-lecie Chmielna w poezji (do 18 marca 2020)

Autor:  Chmielno NON-STOP
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Słowotok 2019 Słowotok 2019
Rok 2020 to niezwykły czas dla całej gminy Chmielno. To w 1220 roku, czyli 800 lat temu, w przywileju nadanym cystersom przez księcia Świętopełka pojawiły się pierwsze piśmienne wzmianki o wsi Chmielno.

Chcąc uczcić ten niezwykły jubileusz, tematyka nadesłanych prac powinna nawiązywać do Gminy Chmielno i wszystkiego co z nią związane. Bardzo prosimy o teksty z okazji wielkiego jubileuszu Chmielna! 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego utworu poetyckiego własnego autorstwa do 15 marca 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , z dopiskiem „Złote Pióro 2020”.

Biorący udział w konkursie wiersz powinien zostać zaopatrzony w podpis oraz adres korespondencyjny autora. W przypadku szkół również klasę, szkołę, oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciela języka polskiego).

 

Inspirując się słowami noblisty...

W tym roku zmienia się formuła Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowotok". Uczestnicy w swoich pracach inspirować się będą cytatem wybieranym wcześniej przez organizatorów konkursu  i członków jury.

Tegoroczny cytat pochodzi z powieści "Malarz Świata Ułudy" autorstwa Kazuo Ishiguro. 

"Jeśli komuś się nie powiodło tam, gdzie innym brakło odwagi czy po prostu woli, by podjąć jakąkolwiek próbę, to taki człowiek, patrząc wstecz na swoje życie, znajduje w nim pociechę, a może nawet głęboką satysfakcję." - Malarz Świata Ułudy, K. Ishiguro

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego opowiadania, własnego autorstwa do  15 marca 2020 roku na adres: redakcja.chmielnononstop@gmail.com, z dopiskiem „Słowotok 2020”.

Biorące udział w konkursie opowiadanie powinno mieć nie mniej niż jedną i nie więcej niż pięć stron maszynopisu (format A4, Times New Roman, rozmiar 12, interlinia1,5). Powinien zostać również zaopatrzony w tytuł opowiadania, podpis oraz adres korespondencyjny autora. W przypadku szkół również klasę, szkołę, oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciela języka polskiego).

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie:

  • Dla dorosłych

  • Dla uczniów szkół ponadpodstawowych

  • Dla uczniów szkół podstawowych (Klasy I-IV)

  • Dla uczniów szkół podstawowych (Klasy V-VIII)

Gala rozdania nagród w Chmielnie

W drodze konkursu przyznawane są nagrody rzeczowe oraz statuetki. Ich wręczenie nastąpi na specjalnej gali, na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. O ewentualnej nagrodzie uczestnicy (oraz w przypadku uczniów – szkoła) zostaną powiadomieni drogą mailową, bądź telefonicznie. 

Kapituła Konkursowa może również wyróżniać dodatkowe prace lub zadecydować o przyznaniu dodatkowej nagrody.

Wszelkie informacje także na stronie: www.chmielno-nonstop.pl

Czytany 1212 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 lipiec 2020 19:57

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Hotel Kiston
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl