Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:cebula | cëbùla (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 23 styczeń 2019 18:00

Nowe Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Maks i KGW Borzestowska Huta

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Koła Gospodyń Wiejskich Koła Gospodyń Wiejskich

GOKSiR Chmielno 23 stycznia zorganizował spotkanie przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich działających w Gminie Chmielno.

Uprzejmie informuje, że na terenie Gminy Chmielno w grudniu 2018 r. , na podstawie przepisów ustawy z dn. 9 listopada 2018 r. o Kołach Gospodyń Wiejskich (Dz. U.  poz. 2212), zawiązały się nowe Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Maks i KGW Borzestowska Huta.

23 stycznia o godz. 18.00 odbył się w Domu Kultury w Chmielnie spotkanie przedstawicielek Kół Gospodyń działających na terenie gminy Chmielno. Spotkanie miało na celu zapoznanie nowych kół ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania, wydatkowania i rozliczenia wsparcia finansowego otrzymanego na podstawie Rozporządzenia z dnia 28 listopada  2018 r.  (DZ. U. poz. 2229) w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz rozliczania przez Prezesa ARiMR pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich oraz jej wysokości oraz zapoznanie i wymianę doświadczeń z dotychczas działającymi w Gminie Chmielno Kołami Gospodyń (Kożyczkowo, Chmielno, Garcz).

 

W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Michał Melibruda. Pogratulował Paniom inicjatywy podkreślając, że koła gospodyń zawiązały się już w połowie sołectw naszej gminy. Kołom najmłodszym stażem przekazał na ręce Prezesek kroniki życząc owocnej współpracy i zapełnienia stron kronik relacjami z działalności.

Rzeźbiarka z Kożyczkowa Irena Brzeska zaprosila panie do wspólpracy w swoim najnowszym projekcie "Wieś Warmii i Kaszub w osobistych wspomnieniach", ktorego celem jest zebranie i zaprezentowanie w instalacji artystycznej wspomnień z ginacych tradycji, obrzedów, z pracy na roli, z życia na wsi na Kaszubach i Warmii z ktorej pochodzi Artystka. Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spotkanie było okazją do poznania się i wymiany doświadczeń, a zakończyło się wspólnym oglądaniem filmu "Gotowi na wszystko - EXTERMINATOR" w Kino za Rogiem w Chmielnie.

KGW Kożyczkowo Kożyczkowianki - prezeska Anna Król
Kaszëbsczé Serca z Gôrcza - prezeska Aleksandra Wangler-Wittke
Ekobabki - Koło Gospodyń Wiejskich z Chmielna - prezeska Kasia Puzdrowska
KGW w Maksie - prezeska Natalia Stolc
KGW w Borzestowskiej Hucie - prezeska Sylwia Dzienisz-Dąbrowska

Uczestniczkom spotkania - Kobietom Gospodarnym Wyjatkowym, życzymy sukcesów, dobrych projektów i wiele satysfakcji ze wspólnego działania!

 

Czytany 1214 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 luty 2019 05:15
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Stanica Wodna Chmielno
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl