Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:krzyżowy | krziżewi (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 03 lipiec 2018 15:54

Relacja z chmieleńskich regat z wynikami i zdjęciami

Autor:  Ewa Stencel / GOKSiR Chmielno
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Puchar Jezior Chmieleńskich w IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub Puchar Jezior Chmieleńskich w IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub

29 czerwca i 1 lipca 2018 r. w regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich w IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub w siedmiu wyścigach wystartowało 61 załóg .

W sobotę dominował silny, porywisty wiatr i nie obyło się bez przygód. Było wiele wywrotek i kilka optimistów holowano na brzeg. Po niedzielnych regatach Wójt Gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski i  Dyrektor GOKSiR Chmielno Edyta Klasa wręczyli puchary, dyplomy, medale i upominki. Najpierw puchary odebrali zawodnicy startujący w formule Open, gdzie pierwsze miejsce zdobyła załoga w składzie Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst, Marek Kropidłowski i Wiktor Patoka. W klasie Omega pierwsze miejsce uzyskała załoga: Tadeusz Marszałkowski, Artur Kozłowski i Karol Trzebiatowski, a w klasie Cadet pierwsze miejsce wywalczyli: Olga Szarmach i Aleksandra Norkowska z UKS Wodniacy Garczyn. W klasie Optimist UKS zwyciężył Wiktor Pawelczyk z Port Mechelinki, a w gr. 0 Aleksander Hendrych UKS Wodniacy Garczyn.

Najmłodsza uczestniczka chmieleńskich regat Zosia Brzozowicz z Port Mechelinki otrzymała Puchar dla Najmłodszego Zawodnika.

Organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz KS Damroka we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty dofinansowane były Przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Gminę Chmielno. Cykl regat objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Puchar Jezior Chmieleńskich w IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub

Puchar Jezior Chmieleńskich w IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub

 

Puchar Jezior Chmieleńskich w IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub

 

Czytany 1252 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 lipiec 2018 16:01

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl